Glista ludzka

napisał/a: Astrid 2007-02-02 18:30
Czy ktos z Wam przechodzil przez to? ja nie wiem jak to opisac... wczoraj rano po oddaniu kału poczulam cos dziwnego w okolicach odbytu a gdy to wyciagnelam wpadlam w panike bo mialo to okolo 10-15 cm bylo biale/kremowe jednak chyba ze zrozumilaych wzgledow nie przyjzalam sie dokladnie... dzis poszlam do lekarza rodzinnego ktory przepisal mi jakies leki....i pojawila sie kolejna obawa... jak to leczenie bedzie wygladac?... czy te pasozyty bede musiala...wydalic?... to okropne... prosze o odpowiedz
napisał/a: wswiton 2007-02-02 22:29
Musisz jeść pestki dyni i czosnek (może być w kapsułkach) oraz dużo kwaśnych produktów; to powinno wspomóc kurację....i bez paniki, będzie OK.
napisał/a: Peter 2007-02-03 18:38
No niestety. Najlepiej nie patrzyć.
napisał/a: Astrid 2007-02-04 21:24
tylko najgorsze jest to ze odkad to sie stalo (czwartek rano) nie bylam w toalecie w wiadomym celu... moze podswiadomie sie boje bo nie usmiecha mi sie ta sytuacja... boje sie ze zachce mi sie w szkole....
napisał/a: wswiton 2007-02-04 22:27
możesz zastosować czopek glicerynowy, po którym łatwiej będzie oddać stolec
napisał/a: Astrid 2007-02-09 16:03
a jak poznac ze juz napenwo sie wyleczylam i ze jestem zdrowa? musze przeprowadzic jakies badania?
napisał/a: Peter 2007-02-09 19:39
Idealnie by było po 2 tyg. przerwy powtórzyć leczenie tym samym lekiem. Albo wykonać badanie kału na obecność pasożytów (wykonuje sanepid)
napisał/a: Astrid 2007-02-11 08:19
no mam nakazane zeby po 10 dniach znowu przyjac dawke leku, ale mimo to bede chciala sie jakos przebadac zeby miec pewnosc
napisał/a: Peter 2007-02-11 19:34
Jak najbardziej warto.
napisał/a: JAHWE 2008-05-27 12:12
KOCHANI BŁAGAM O POMOC. MOJA 5 -LETNA CÓRKA KASZLE Z MAŁYMI PRZERWAMI OD DWÓCH LAT.KASZEL JEST NIE DO OPANOWANIA ,NIE POMAGAJA ŻADNE LEKI WŁĄCZNIE Z VENTOLINEM.PO TAKIM ATAKU KASZLU OLA MA POPĘKANE NACZYNKA W OCZACH I NA POWIEKACH.OCZYWIŚCIE PO TAKIM SILNYM ATAKU SĄ ZMIANY OSŁUCHOWE,ZA KAZDYM RAZEM DOSTAJE ANTYBIOTYK.STERYDY TEZ NIE POMAGAJA .KASZEL WYSTEPUJE CYKLICZNIE CO MIESIĄC I TRWA OK 3-4 DNI,NAJGOŻEJ JEST NOCĄ ,MAM WRAZENIE ZE COŚ PODCHODZI JEJ DO GARDŁA I JA DUSI,WYMIOTUJE I NA JAKIŚ CZAS JEST POPRAWA.LEKARZ ZASUGEROWAŁ ,ŻE TO MOZE BYĆ GLISTA LUDZKA.CO O TYM SĄDZICIE.BŁAGAM O SZYBKA DPOWIEDŻ.
napisał/a: Teodor M 2008-05-27 12:48
Lekarz zasugerował:( Sugerować, to możemy my na forum, a lekarz ma możliwości, aby to sprawdzić, wysłać na odpowiednie badania. Oczywiście, że taki nawracający kaszel niewiadomego pochodzenia, może być objawem zakażenia przewodu pokarmowego pasożytami. Nie koniecznie musi to być glista ludzka, mogą to być też inne robaki. Wykrywa się to poprzez odpowiednie badania kału. Trzeba je robić kilka razy w różnych odstępach czasu, bo robaki żyją w różnych cyklach i nie zawsze ich jajeczka lub produkty przemiany materii są widoczne w kale. A powodem różnych złych objawów, takich jak np. kaszel, mogą być mi.in. właśnie produkty przemiany materii tych robaków, które w większym stężeniu mogą dawać efekty na cały organizm. Badania kału może zlecić lekarz, można je też zrobić odpłatnie w prawie każdym laboratorium. Jeżeli już się je robi, to najlepiej zrobić badania wielostronne, również na posiew bakteryjny, grzyby, krew utajoną itp. Zresztą dobry lekarz powinien wiedzieć jak do tego podejść. Koncepcja, że m.in. kaszel mogą powodować pasożyty w układzie pokarmowym nie jest niczym nowym.

Pozdrawiam
napisał/a: JAHWE 2008-05-28 10:45
BARDZO DZIęKUJE ZA ODPOWIEDZ ,WłASNIE JESTESMY W TRAKCIE BADAń. POZDRAWIAM