Glista ludzka - objawy

napisał/a: Kasieniek84 2010-06-29 21:38
Mam pewne pytanie choć wiem że to dość indywidualne i u każdego może być inaczej. Otóż mam glisty ludzkie. W dzieciństwie miałam a potem niby nie było i bardzo wiele lat nie badałam się ale ostatnio postanowiłam to sprawdzić z racji częstych bóli głowy do których nie umiałam już naleźć przyczyny i miałam przeprowadozne leczenie jednak po 2 miesiącach znów powtarzam wyniki i one są nadal i w piątek wybieram się do lekarza bo kolejne leki. Jednak moje pytanie jest takie jakie są objawy przy glistach? Ktoś może je miał? Jak u Was było? Czy moga być powodem przytycia? i czy częste bóle głowy to tkaże może być od nich?
Jeśli chodzi o dolegliwości od strony przewodu pokarmowego to nie mam zupełnie żadnych i czuje się jak zdrowy człowiek. Jednak przez rok przytyłam i to chyba nie tak mało pomimo nie zmieniania trybu życia, diety a wręcz przeciwnie więc inne jedzenie czy mniej ruchu nie będzie powodem. Będę wdzięczna za informacje na ten temat.
napisał/a: Grystan 2010-06-29 23:05
Według literatury częste bóle głowy tak. Natomiast z tyciem się nie spotkałem, a wręcz przeciwnie często mówi się o utracie masy ciała.
napisał/a: Kasieniek84 2010-06-30 09:13
To juz w takim razie nie wiele z tego rozumiem, ja właśnie za bardzo nie trafiłam na informacje o masie ciała. nie umiem znaleźć powodu przytycia dlatego domyślam się czy to nie mogło być powodem. Od 10 może lat nie przytyłami całe życie jeden rozmiar ciuchów nosiłam a tu przez rok ok. 10 kg, i powód jakiś tego musi być bo nie ma zmiany trybu życia ani diety, problemów z wypróżnianiem też nei mam i jest jak zawsze a od kiedy mam glisty nie wiem i nikt nie powie mi bo w badaniu wyszły i tyle. Znałam przypadek w rodzinie też chodziło o robaki tylko chyba nie glisty gdzie normalnie się tyje a dana osoba mocno schudła i lekarz jej powiedział że może być i na odwrót bo widocznie organizm inaczej reaguje dlatego gdybam cyz u mnie też nie może byc inaczje jak wszędzie i czy to powodem nie może być
napisał/a: Grystan 2010-06-30 23:36
W swojej wypowiedzi kierowałem się literaturą. Opierałem się na "Chorobach wewnętrznych" Szczeklika, a jak powszechnie wiadomo choroby nie muszą przebiegać rutynowo i objawy często różnią się od tych opisanych w mądrych księgach. Dlatego nie przykładałbym dużej wagi do mej wypowiedzi z drugiej strony trzeba się zastanowić czy problem nie leży jednak gdzie indziej.
napisał/a: Kasieniek84 2010-07-01 09:07
Nie przywiązuje się do niczyich wypowiedzi bardzo mocno i wiem że poprawke trzeba brać jakąś zawsze. Wiem także że często inaczej jest jak w literaturze i dlatego pytam czy ktoś nie spotkał się ze skutkiem odwrotnym jak przytycie.
Innych powodów szukałam i nie znalazłam niestety temu więc zastanawiam się czy glisty mogły to spowodować, w sumie nie wiem od kiedy we mnie siedzą .