Glista a alergia u 4 latki

napisał/a: martab45 2013-04-30 20:42
Witam Was moi drodzy!

Odebralam dzis wyniki kalu mojej corki wykryto w nich gliste ludzka i jaja niezaplodnione . Czy obecnosc glisty moze wywolywac objawy alergii i astmy u dziecka? ( wynik IGE calk 98 ) corka ciagle choruje ma katar kaszel, ostatnio po raz 3 w ciagu pol roku przechodzila zapalenie oskrzeli. Jakie sa metody leczenia glisty? Wizyte mamy w czwartek u pediatry i bardzo sie martwie . Czy trzeba bedzie odrobaczac cala rodzine ? Jakie sa typowe objawy zarazenia glista ludzka? W jaki sposob mozna sie nia zarazic ?

Bardzo sie martwie bo corka ciagle choruje i do tego jeszcze pasozyty . Prosze o Wasze opinie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-30 20:47
Pasożyty jak najbardziej dają objawy alergiczne oraz astmatyczne. Wiele dzieci jest leczonych na ww choroby a jedynym winowajacą jest pasożyt. Bardzo częste pozbycie się pasożytów skutkuje całkowitym cofnięciem się objawów alergicznych i astmatycznych.
Typowym lekiem pierwszego rzutu na glistę ludzką jest Pyrantelum ale lekarz może przepisać również Zentel lub Vermox.
Co do objawów i sposobie zakażenia to możesz łatwo wyszukać poprzez google, wiec chyba nie am sensu aby to przepisywać.
napisał/a: martab45 2013-04-30 21:14
Dziekuje, Tak wlasnie co nie co wygooglowalam ale nadal jestem przerazona delikatnie tym wszystkim. Jednak mam nadzieje ze po usunieciu pasozytow nastapi poprawa stanu zdrowia corki >Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-01 06:47
Wiesz nie chcę Cię dołować ale ja z pasożytami u 3,5 letniej córki walczę od 5 miesięcy, więc wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Ale nie każdy tak ma, więc życzę Twojej córci aby szybko pozbyła się tego g...
napisał/a: martab45 2013-05-01 20:21
Dzieki. Posrod roznych artykułów wyczytalam ze pomoc moga pestki dyni , sok z kiszonej kapusty lub ogorkow oczywiscie tylko wspomagajaco dla lekow ale nie wiem czy to prawda . Ciezko mi uwiezyc ze moja corcia tyle sie umordowala z roznymi chorobami przez pasozyty . My jutro jedziemy do pediatry zobaczymy co dalej. Oby sie udalo szybko ich pozbyc.
napisał/a: martab45 2013-05-03 13:25
Witam Was ponownie.
Po wczorajszej wizycie u Pani doktor zakupilam Zentel dla calej rodziny z zalecen mamy zmieniac co dzien posciel prac w wysokiej temperaturze i prasowac podobnie reczniki i bielizna . Troche sie obawiam podania tego leku dziecku bo lekarz mowil ze corka moze miec sporo glist. Macie jakies doswiadczenia z tym lekiem?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-03 14:24
Nie masz wyjscia tak naprawdę.
napisał/a: calawtrawie 2013-05-04 09:18
Moj syn kiedyż przyjmował Zentel. Nie miał jakichś skutków ubocznych. Objawy glistnicy minęły (miał wysypkę, brak apetytu, apatyczność, kaszel suchy w nocy). W badaniach nie wychodziła glista. To był jego pierwszy rok przedszkola. Później profilaktycznie dostawał olej z pestek dyni, pił chętnie. Pamiętam, ze pościel, ręczniki, bieliznę potraktowaliśmy wysoką temperaturą. Wysypka mu przeszła po leczeniu. Tak samo apatia, kaszel był, ale był z innego powodu.
napisał/a: martab45 2013-05-04 20:30
A jeszcze jedno pytanie czy zentel i w ogole glistnica wplywa w jakis sposob na wynik testow alergicznych? mamy umowione testy i nie wiem czy mam je przekladac
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-04 22:18
Nie wpływa.
napisał/a: mafuriko 2013-09-25 22:15
witam.
mam pytanie: jak długo może się utrzymywać kaszel u dziecka leczonego na gliste ludzką?
moja 2-letnia córeczka ma gliste i 1,5 tygodnia temu dostała pierwsza dawkę VERMOXu. minęłu juz prawie 2 tygodnie, a córeczka nadal kaszle. zastanawiam się kiedy należy się spodziewać ustąpienia kaszlu? ile mniej więcej kaszel może się utrzymywać, kiedy może wskazywać na nieskuteczność terapii? Proszę o odpowiedź