Gips=zastrzyki?

napisał/a: resetuj 2012-01-21 13:49
Witam Serdecznie.
Na początku października doznałem kontuzji prawej kostki, mocno ją skręciłem, założono mi gips na dwa tygodnie oraz przypisano zastrzyki przeciwzakrzepowe. Pech chciał, że 3 dni temu na treningu doznałem kontuzji lewego kolana. Zdjęcie w porządku, krwiaka nie ma, wszystko jakby normalnie, ale bolało jak cholera (w rozpoznaniu wpisano: stłuczenie lewego kolana). Lekarz założył mi gips na dwa tygodnie ale nie dostałem zastrzyków. Wczoraj wycięto mi okienko, by się upewnić, że wszystko w porządku, na szczęście kolano wygląda normalnie. Stąd moje pytanie powinienem brać zastrzyki przeciwzakrzepowe? Skoro miałem je przy kostce to czy przy kolanie też powinienem? Czy może takie zastrzyki stosuje się tylko przy złamaniach i skręceniach?
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-21 15:09
Była dyskusja na forum na temat zastrzyków p. zakrzepowych podczas takich kontuzji, a konkluzja była chyba taka że w przypadkach kiedy nie jesteś unieruchomiony przez wiele dni to takie zastrzyki są zbyteczne. Dlatego brak zastrzyków w Twoim przypadku nie jest błędem.