gips syntetyczny

napisał/a: -anika- 2007-06-22 23:11
Witam!!
Mam pytanie i nadzieję ze uzyskam szybką odpowiedź
A mianowicie potrzebuję wiadomości na temat gipsu syntetycznego.....
to co przeczytałam w necie to tylko opis składu i ogólnego zastosowania, a mnie interesuje czy można go założyć na każde złamanie......
Otóż moja córka ma złamanie nadkłykciowe z przemieszczeniem czyli jaśniej mówiąc złamanie w łokciu
Miała repozycję zamkniętą złamania oraz stabilizację drutami Kirschnera, w tej chwili minęły trzy dni od zabiegu i ma zwykły gips. Niestety już zaczyna odczuwać ból kręgosłupa ponieważ jest strasznie drobnej budowy (sama skóra i kości ) w związku z tym obawiam się dalszych dolegliwości.........
Chciałabym zamienić jej ten gips na gips syntetyczny ale nie wiem czy w tym przypadku też można go zastosować chodzi mi tu o to, że są te druty i rany........czy to nie ma znaczenia
chcę córci ulżyć choć w małym stopniu przy już tak dużym cierpieniu

[ Dodano: 2007-06-25, 18:14 ]
witam ponownie!!
widzę ze za dużo osób tutaj nie zagląda
byłam dzisiaj u chirurga w mojej sprawie i niestety nic nie można zrobić jest za paskudne złamanie i ryzyko przemieszczenia kości przy zmianie gipsu dlatego nie warto ryzykować
no cóż córcia będzie musiała wytrzymać
piszę to wszystko bo może się komuś przydać ta informacja..........
pozdrawiam wszystkich odwiedzających stronkę
napisał/a: mariomario1 2007-07-07 14:25
witam
moja 4 letnia córeczka tez ma takie złamanie i jestem przerazony poniewaz w poniedziałek ma mieć zakładane te druty - jestem załamany, lekarze mówią, że to nie boli i wszystko bedzie OK, ale im łatwo sie mówi
prosze powiedz jak to narawde wygląda - czy dziecko długo odczuwa ból po założeniu drutów i jak się to ściąga bo mówili że bez znieczulenia jak szwy
jestem załamany...proszę o pomoc
napisał/a: -anika- 2007-07-07 17:56
Witaj
współczuję twojej córeczce i Tobie wiem przez co przechodzicie
moja córcia po złamaniu jeszcze tego samego dnia miała składaną rękę niestety bez skutku dopiero na drugi dzień udało się złożyć wraz z założeniem tych drutów, wszystko odbyło się pod znieczuleniem ogólnym.
Córka bardzo dzielnie to zniosła pierwszego dnia, zastanawiem się czy to nie przez szok pourazowy bo na drugi dzień po zabiegu bardzo cierpiała przepłakała kilka godzin choć była po środkach przeciwbólowych na następny dzień też jeszcze ją bolała ręka ale dostała jeszcze ketonal (zaznaczam że ja trzy dni przebywałam w szpitalu z małą) i wyszłyśmy do domciu
Lekarz zaznaczył że być może bedzie potrzebowała jeszcze przez kilka dni środki przeciwbólowe, miałam jej podawać leki tego typu jak paracetamol czy ibufen (jak zajdzie taka potrzeba) ale ku mojemu zdziwieniu wcale już nie były potrzebne córka wcale się nie skarżyła na ból.
Jedynie co, to był strach i płacz przy jakimkolwiek poruszaniu jej tej ręki czy to do ubrania czy też podniesienia jej żeby małą wykąpać............oj co się nasłuchało
A jeśli chodzi o ściągnięcie gipsu to, to jeszcze przed nami , z tego co mi powiedział lekarz to odbędzie się to przy znieczuleniu miejscowym albo (jeśli druty się wrosną w skórę czy jakoś tak.... bo jest taka możliwość ) bedzie znieczulenie ogólne.
Także trzymajcie się cieplutko i życzę dużo wytrwałości dla córci jak i też dla Ciebie
acha ja tego nie wiedziałam ale jeśli u was jest możliwość założenia tego gipsu syntetycznego to warto zainwestować,( dziecku przynajmniej z jednym jest lżej) ale to trzeba założyć odrazu po zabiegu, także radzę się zorientować u lekarza.
Pozdrawiam i życzę córci szybkiego powrotu do zdrowia
napisał/a: mariomario1 2007-07-07 22:35
moja Wiktoria miała to złamanie w zeszły poniedziałek o 21 i czekalismy do 1 w nocy az bedzie mozna zastosować znieczulenie ogólne. po 4 dniach w piatek okazało się, że niestety są przemieszczenia i musi miec te druty. Operacja bedzie w przyszły poniedziałek.
po pierwszej operacji skaładania raczki Wiki tez przespała pół dnia ale rączka ja troche bolała i dosyc płakała - mam nadzieję że teraz juz bedzie lepiej - lekarze mówią że starch ma wielkie oczy i to naprawde nic takiego - no nie wiem... druty w ręce!!!!
NIby tez po trzech dniach mamy wyjść - to nas trzyma
Ile tych drutów ma Twoja córeczka ??

to mój adres [rywatny i wzelkie namiary - dzięki, super że nie jestesmy sami w tym koszmarze

Mariusz
bazkomp@bazkomp.pl
GG: 682090