Ginekomastia i ból

napisał/a: romeksromek 2015-10-29 16:00
Nie wiedziałem gdzie rozpocząć temat więc piszę tu:

Byłem w tamtym roku na USG bo przy naciskaniu lewej piersi trochę mnie boli jak nacisnę sutek to pod nim trochę rwie. Według USG nic nie wyszło (a podobno specjalista najlepszy w okolicy), sam tłuszcz widział a lekarz stwierdził po prostu ginekomastię i kazał schudnąć. Minęło ponad pół roku a nadal jak naciskam mocniej to boli (nie boli jak śpię na brzuchu czy coś). Pierś jest trochę innego rozmiaru jednak przy dotykaniu ręką nie ma nic twardego w środku, wszystko miękkie konsystencji takiej jak reszta.

I tu moje pytanie, co dalej robić, gdzie iść się badać jakie badania szukać bo nie wiem co może być dalej?

Dodam że jako dziecko 10-11 lat zostałem w tą pierś uderzony dosyć mocno i od tego momentu boli przy naciskaniu - może torbiel albo tłuszczak (chyba w usg by wyszedł)?

Pozdrawiam
napisał/a: Durum 2015-10-31 18:34
Proszę przytoczyć opis usg.Jeśli to jest stary opis,proszę wykonać nowe badanie i podac opis.Proszę też podać wiek.
W badaniu zasadniczo powinny wyjść zmiany pourazowe(zależą jakie duże to były urazy)
napisał/a: romeksromek 2015-10-31 20:05
Tak jak mówiłem, brak zmian w piersi, ginekomastia lewego sutka i tyle, sam nawet mówi: pan patrzy na ekran tu nic poza tłuszczem nie widać.
napisał/a: romeksromek 2015-10-31 21:27
Wiek 23, waga 95, wzrost 189. Badania ogólne robione regularnie, morfologia w porządku, jądra i prostata badana miesiąc temu, usg jamy brzusznej w porządku, wątroba też, markery w normie, TSH również, tarczyca normalne rozmiary bez guzów, normalne owłosienie na ciele, brak problemów ze wzwodem, regularne stosunki z kobietą. Oczywiście te badania nie były robione w poszukiwaniu przyczyny ginekomastii bo to jest problem który istnieje u mnie odkąd zacząłem dojrzewać (12-13 lat temu).

Ból przy naciskaniu który opisuje podobno jest taki jak ma moja dziewczyna kiedy piersi jej rosną w czasie okresu i ma właśnie takie bolesne (moje nie są bolesne ale mocniejsze naciśniecie sutka boli).

Może jakiś niedobór/nadmiar testosteronu czy coś?
napisał/a: Durum 2015-11-01 22:00
Podejrzewam,że powstałe uczucie,jest pourazowe.Uraz może znajdować się blisko nerwu,co powoduje takie objawy.Oczywiście łatwiej było mi to ocenić w bezpośrednim badaniu.Jeśli tak jest,nic tu się nie da zrobić.
napisał/a: romeksromek 2015-11-10 09:24
Durum napisal(a):Uraz może znajdować się blisko nerwu,co powoduje takie objawy.


Raczej sprawa się potwierdziła, jestem nerwicowcem i zauważyłem że po lekach uspokajających ból znika a pojawia się w sytuacjach stresowych.