Ginekolog a błona dziewicza

napisał/a: Xiri 2011-12-31 11:23
Witam

Mam takie proste pytanie, na które jednak... ciekawe rzeczy wypisuje się w necie. Czy badania ginekologiczne niszczą/uszkadzają błonę dziewiczą? Nigdy nie współżyłam ani nie byłam u ginekologa, używam tylko podpasek, lecz chciałabym sobie zrobić cytologię, bo mam problemy z miesiączkowaniem. Czy da się zrobić to badanie bez ruszania błony?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-31 11:40
Jeżeli powiesz ginekologowi że jesteś dziewicą powinien przeprowadzić tak badania aby Ci jej nie uszkodzić.
napisał/a: wikam2 2011-12-31 12:18
Lekarz zazwyczaj ma specjalne narzędzia dla dziewic. Wziernik, pałeczkę do cyto.
A jakie masz problemy? Bo czasem więcej powiedzą badania hormonalne (z krwi) i wywiad niż cytologia.
A w błonie jak wiesz masz otworki :)
napisał/a: Xiri 2011-12-31 14:17
Mam miesiączki krwotoczne od jakiegoś czasu (w godzinę potrafią mi się zapełnić całkowicie 4 duże podpaski, są ciężkie, jakby wyjęło się je z miski z wodą), a sam początek miesiączki przechodzę gorzej niż ostrą grypę: mam wymioty z silnego bólu, biegunkę, ślinotok, ogólne rozbicie, zupełny brak łaknienia. Tracę przy każdej miesiączce z 2 kg wagi, czasem więcej. I tak praktycznie za każdym razem. Nie muszę wspominać, że mam przez to straszne problemy w pracy, bo pracodawca nie rozumie, że przez 2-3 dni miesięcznie muszę siedzieć w domu :/ Byłam w szpitalu podczas miesiączkowania, bo przeraziłam się, że się wykrwawię. USG i morfologia były w normie, ale kazali mi iść do ginekologa w czasie, gdy nie będzie miesiączki.
napisał/a: ~Anonymous 2012-01-01 16:09
Jesli chodzi o wykonywanie badań ginekologicznych kobiet lub dziewcząt bedących jeszcze dziewicami lekarz ginekolog po uprzednio przeprowazdonym wywiadzie z pacjentką wykonuje takie badanie wykonując je uprzednio przez odbyt , drugą reką naciska pacjentce na brzuszek ,natomiast badanie takie "dogłębne' jesli chodzi o pochowe to są specjalne urządzenia o wiele mniejszej wielkosci niz przy badaniu kobiet już odbywających stosunki
napisał/a: Xiri 2012-01-01 18:53
Czytałam na necie o tych badaniach przez odbyt, ale myślałam, że to są jakieś żarty :) Bo to układ wydalniczy, a nie rozrodczy.
Dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: okorock 2012-03-30 14:27
dużo też chyba zależy od tego, do jakiego lekarza się idzie, ja się wybieram w najbliższym czasie do dra Kubiaka, który przyjmuje w Koninie, czy ktoś może się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami, jeśli takie macie?