gesta wydzielina spływająca po gardle (z nosa)

napisał/a: anpamo 2012-02-07 12:12
Witam od kilku miesięcy borykam sie z uporczywą flegmą(nie wiem czy tak ją mogę nazwac) jest bardzo gesta i spływa mi po tylniej scianie gardła, czasami mnie dusząc, rowniez od kilku miesięcy mam baaaaardzo sucho w nosie,piecze,boli przy oddychaniu, pojawiają sie strupy.W tej chwili lekko sie podziębiłam i dostałam kataru,mam zatkany nos , podczAS odkrztuszania tej flegmy spływającej z gardła zauważyłam ze jest ona z krwią i to tak sporą ilością, przy wydmuchiwaniu nosa jest to samo,duzo krwi wmieszanej w tą wydzielinę, gdy smarkam jest ona normalnie przezroczysta,moze ciut zielona, a ta z gardla taka chyba biała, prosze mi pomóc co to moze byc,dziekuje za odpowiedz
napisał/a: karolkac 2012-03-06 21:56
Badania w kierunku zatok były robione ? jakies wyniki z morfologii ? alergia wykluczona ? jakie powietrze w pomieszczeniu suche ?
napisał/a: bikerbot 2012-04-26 14:38
Obowiązkowo trzeba zrobić wymaz z gardła i z nosa, najlepiej w dobrym laboratorium mikrobiologicznym (polecam iść prywatnie). Zazwyczaj antybiogram jest w cenie, jeśli nie, też trzeba od razu zamówić. Najprawdopodobniej coś wyjdzie, z wynikami do laryngologa.

Pozdrawiam