Gęsta przezroczysta ślina zalegająca w gardle.

napisał/a: elpolacco 2011-11-14 19:53
Od prawie 0,5 roku mam problem z gęstą przezroczystą śliną (można powiedzieć nawet flegmą) która zalega w gardle. Bardzo często muszę ją wypluwać ponieważ jest mi nie miło w buzi. Gromadzi się ona w gardle. Bardzo brzydkie i nie smaczne jest takie wypluwania "tego czegoś", czasami nawet co 20 min :( Nos mam suchy, bez kataru itp rzeczy.

Czasem tylko w nosie podczas nagłego wydechu powietrza nosem wypada z niego taka przezroczysta kuleczka. Nie wiem czy to ma z tym coś wspólnego, ale zdarza się to nawet przy tzw "parsknięciu" śmiechem i wtedy przy obecności przyjaciół wygląda to bardzo nie etycznie.

Bardzo proszę o pomoc! :(
napisał/a: delinka79 2011-11-14 20:05
chyba splywa z zatok .nigdy nie bylo problemu z zatokami ?
napisał/a: elpolacco 2011-11-14 20:17
Raczej nie przypominam sobie żebym miał kiedykolwiek problem z zatokami aż do miesiąca temu. Wtedy miałem cały czas zatkany nos gęstą żółto-zieloną wydzieliną która strasznie oblepiała się na ściankach nosa. Byłem z tym u lekarza rodzinnego, przepisał duomox, wode morską do nocą i po jakimś czasie przestałem mieć problemy z nosem. Niestety, ale problem z wydzieliną nadal pozostał. Zresztą miałem go co najmniej 4 miesiące przed tą dokuczliwą żółto-zieloną wydzielina.
napisał/a: delinka79 2011-11-14 21:01
trzeba skonsultowac z laryngologiem czy to jednak nie z zatok splywajaca wydzielina ci tam zalega , to typowetakie chrząkanie, odpluwanie wydzieliny przy przewleklym zapaleniu zatok, wystarczy ze raz ostre zapalenie zatok nie bylo leczone albo zle zostalo przeleczone , sluzowka pogrubieniu w zatokach ulega i co jakis czas najczesciej w okresie jsienno-zimowym zaczyna nadmiernie wydzielac
napisał/a: delinka79 2011-11-14 21:02
mozna sprobowac kupic ACC na rozrzedzenie flegmy rano i w poludnie i Cirrus na zmniejszenie wydzieliny 2 x1tabletka
napisał/a: pillage 2011-11-15 08:08
na flegmę najlepsza sól emska, a do laryngologa, jak pozwalają finanse wybierz się już po TK zatok, ok. 250zl.