Gęsta flegma w gardle

napisał/a: Katala 2013-09-23 16:15
Cześć. Mam 16 lat. Przez ostatnie 2 tygodnie byłam przeziębiona, miałam wszystkie objawy: katar, kaszel, ból gardła. Na samym początku miałam taki katar że leciała mi praktycznie woda. Teraz jestem juz w miarę zdrowa ale została mi tylko taka flegma jakby na pograniczu gardła i nosa. Jest strasznie gęsta, jak guma prawie. Muszę ją odkrztuszać i wypluwać. A jeżeli nie mogę jej odkrztusić (bo siedzi w nosie) to jak smarkam to to po prostu nie ma końca, ta flegma się po prostu ciągnie i ciągnie. 2 dni temu jeszcze jak "odcharchnęłam" i wyplułam to do zlewu to było całe w takiej mocno czerwonej krwi. A jak smarkam to na chusteczce jest pomarańczowe często.
Nie wiem czy to normalne? Przejdzie po jakimś czasie jak całkiem wyzdrowieję? Nie byłam u lekarza z tym jeszcze (tzn byłam na początku, przy przeziębieniu; przy tej flegmie z krwią nie).
A jeszcze: Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale mam krzywą przegrodę nosową. I katar mam często. Ale ta flegma mnie przeraża. Błagam o pomoc.
napisał/a: kasia971 2013-09-23 17:03
Można wziąć Sinulan Forte albo Sinupret (leki ziołowe oczyszczające zatoki - rozrzedzają flegmę, żeby swobodnie spływała).
I ewentualnie Heel-Euphorbium S, aerozol do nosa (działa przeciwwirusowo)
napisał/a: piotrosiama 2013-09-24 01:04
Mnie ostatnio zdecydowanie pomógł w pozbyciu się wydzieliny syrop Mukolina, niestety jest na receptę.
napisał/a: spokojna1 2013-09-27 09:40
To prawda sinulan jest dobry, ja zawsze jak mam tego typu problemy to się tym syropem leczę. Poza tym jestem zabiegana, bo robię na 2 etaty, więc dla mnie wygodne bardzo jest to, że bierze się tylko raz dziennie rano do śniadanka, a bez śniadania nie wychodzę z domu. Dobra jest też woda letnia z miodem i cytrynką, można dodać świeżej mięty też.
napisał/a: waaek 2013-12-26 14:48
Ja stosuję u dziecka Pneumolan ale też przetestowałam już u siebie sinulan lecz w tabletkach. Mi kiedyś lekarka zaproponowała brać na początku nie 1 a 2 tabletki. Szybko pomogło. Z twojego opisu problem jest z pozostałą w zatokach wydzieliną. Wiem, że jest to okropne i strasznie nieprzyjemne. Spróbuj a na pewno pomoże.