Genetyka czy problemy hormonalne?

napisał/a: FordNH 2015-08-08 01:06
Witam forumowiczów

Mam pytanie natury raczej upewniającej się. Otóż mam 24 lata i pewne cechy damskie czy młodzieńcze. Bardzo rzadki zarost na policzkach, lekka lipomastia i tycie w kobiecych miejscach (biodra czy uda) no i jeszcze lekki trądzik czasem wyskakujący głównie na brodzie. Ogólnie jestem raczej szczupłej budowy i dosyć młodo wyglądam ale od w sklepie nikt mnie o dowód już nie pyta, więc nie jest źle.

Badania TSH, FT4 i FT3 zawsze przy różnych okazjach mi wychodziły w normie. Kilka lat temu zrobiłem też estradiol, prolaktyne i testosteron. Wszystko w normie i mniej więcej po środku normy. Może obecnie wykonuje się jakieś konkretniejsze badania w tym aspekcie?

Czy w takim wypadku powinienem po prostu uznać, że to sprawa genetyczna/indywidualna i starać się po prostu zdrowo odżywiać i żyć czy może być to jeszcze czymś spowodowane?

Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo bo po 30 często się zmienia myślenie i wielu by chciało młodziej wyglądać, nie musieć golić chaszczy ale jeśli to jakieś problem który obecna medycyna diagnozuje to czemu by tego nie zrobić.