Gdzie znaleść żelazo?

napisał/a: Ciekawska1 2008-02-05 10:49
Chciałabym się dokładnie dowiedzieć w jakich produktach znajduje się ten pierwiastek. Chodzi mi o produkty inne niż mięso. Z góry dziękuję.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-02-05 12:43
Najprościej? www.google.pl!
napisał/a: Ciekawska1 2008-02-05 12:51
Tam niezawsze znajdziesz prawdę ;]
napisał/a: klapouszek2 2008-02-07 23:21
to szukaj na stronach medycznych tam raczej nie ma artykułów wyssanych z palca. Ja napiszę tylko tyle, że żelazo z produktów pochodzenia roślinnego wchłania się dużo gorzej niż z produktów pochodzenia zwierzęcego. Z badań wynika, że wchłanianie żelaza z ryżu i szpinaku wynosi 1%, z kukurydzy 3%, z sałaty 4%, a z pszenicy 5%. Natomiast wchłanianie żelaza z ryb wynosi 11%, z wątroby 12%, a z mięsa cielęcego 22%. Taka różnica jest spowodowana odmienną formą chemiczną: w produktach pochodzenia zwierzęcego mamy żelazo hemowe - dwuwartościowe, a w produktach roślinnych żelazo niehemowe - trójwartościowe.

Ze względu na zawartość żelaza artykuły spożywcze możemy ogólnie podzielić na produkty o niskiej zawartości żelaza (ok. 1 mg/100 g) np. mleko, ziemniaki, owoce; produkty o średniej zawartości żelaza (1 - 4 mg/100 g) - np. drób, mięso, kasze, warzywa; produkty o wysokiej zawartości żelaza (4 mg/100 g) np. podroby, warzywa strączkowe.
napisał/a: Peter 2008-02-08 12:07
Dokładnie tak.
Chciałem coś uzupełnić, odnośnie artykułów w necie. Faktycznie, dużo jest badziewia i przeciętnemu czytelnikowi trudno oddzielić ziarno od plew. Natomiast te konkretne, medyczne artykuły są niestety dostępne wyłącznie dla ludzi którzy udokumentują, że posiadają wykształcenie w kierunku medycznym (po zalogowaniu żądają nr prawa wykonywania zawodu).
napisał/a: Ciekawska1 2008-02-08 14:08
Dziękuję Wam bardzo :)
napisał/a: klapouszek2 2008-02-10 00:37
hmm Peter trochę racji w tym jest ale w sumie myślisz, że przeciętny pacjent przeczyta ze zrozumieniem większość artykułów przeznaczonych głównie dla lekarzy? Język medyczny jest dość zawiły i raczej mało kto przebrnie ze zrozumieniem do końca nie zniechęcając się w połowie ;))) więc nie o takie portale mi chodziło ;) Tzn o takie ale o tę część, która jest przeznaczona dla pacjenta ;) Polecam takie strony jak: http://www.pfm.pl/goto/pacjent, http://www.poradnikmedyczny.pl/, http://www.mediweb.pl/ czy http://www.epacjent.pl/
napisał/a: Peter 2008-02-11 08:26
Zgadzam się. Trochę sie zagalopowałem.. :) To taka moja subiektywna ocena.
napisał/a: Ciekawska1 2008-04-18 19:21
Dziękuję. :) Strony odwiedzę :)
napisał/a: paula0700 2009-02-20 12:21
Witam mam taki problem, odebrałam wyniki badan krwi i okazalo sie ze mam anemie z niedoboru zelaza. Lekarz przepisal mi tabletki TARDYFERON,( biore takze NOVYNETTE ). CZY MOZE MI KTOS POWIEDZIEC, CZY TARDYFERON ( ŻELAZO) OBNIZA SKUTECZNOŚĆ NOVYNETTE??? BARDZO PROSZE O ODP. BO W INNYCH PORTALACH NIE MA ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE.
napisał/a: Wenus7 2009-02-26 13:23
klapouszek napisal(a):to szukaj na stronach medycznych tam raczej nie ma artykułów wyssanych z palca. Ja napiszę tylko tyle, że żelazo z produktów pochodzenia roślinnego wchłania się dużo gorzej niż z produktów pochodzenia zwierzęcego. Z badań wynika, że wchłanianie żelaza z ryżu i szpinaku wynosi 1%, z kukurydzy 3%, z sałaty 4%, a z pszenicy 5%. Natomiast wchłanianie żelaza z ryb wynosi 11%, z wątroby 12%, a z mięsa cielęcego 22%. Taka różnica jest spowodowana odmienną formą chemiczną: w produktach pochodzenia zwierzęcego mamy żelazo hemowe - dwuwartościowe, a w produktach roślinnych żelazo niehemowe - trójwartościowe.

Ze względu na zawartość żelaza artykuły spożywcze możemy ogólnie podzielić na produkty o niskiej zawartości żelaza (ok. 1 mg/100 g) np. mleko, ziemniaki, owoce; produkty o średniej zawartości żelaza (1 - 4 mg/100 g) - np. drób, mięso, kasze, warzywa; produkty o wysokiej zawartości żelaza (4 mg/100 g) np. podroby, warzywa strączkowe.


A ja jeszcze doczytałam, że ważny jest również sposób w jaki jemy, tzn., że wspólne zjadanie produktów bogatych w żelazo razem z produktami mlecznymi lub węglowodanami (pieczywo, kasze) osłabia jego przyswajanie.
Tabletki z żelazem podobno lepiej połykać na czczo.
pozdrowionka!!!
napisał/a: Madonna 2009-02-26 13:50
A modne obecnie produkty z amarantusem? Rzeczywiście są lepiej przyswajalne?