Gdzie wykonać badania na WSZYSTKIE choroby weneryczne?

napisał/a: 2010rdx 2014-01-09 10:33
Witam
Interesuje mnie przebadanie swojej krwi na wszystkie możliwe choroby weneryczne. Kiła, rzeżączka, HIV i inne niespodzianki. Gdzie to zrobić?

Mieszkam w Zielonej Górze. Jest tu laboratorium Medica. Już raz robiłem u nich test na HIV. Chciał bym teraz zrobić na wszystko. Niestety nie jestem lekarzem, a cennik na ich stronie jest napisany takim językiem, że olaboga. Ile to może kosztować?

Czy da się przebadać za darmo? Na HIV wiem, że na pewno, a co z resztą?

Proszę o pełne odpowiedzi, bo w internecie znalazłem dużo mało jasnych i szczątkowych informacji. Gdzie iść? Za ile? Ile to trwa? Czy bada się tylko krew, czy może coś innego jeszcze?

Pytanie dodatkowe. Jaka jest szansa zarażenia się chorobami przez oko? Dokładniej, to po dostaniu się śladowej ilości wydzieliny z pochwy do oka?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam
napisał/a: 2010rdx 2014-01-09 11:20
Zadzwoniłem do Medica. Powiedzieli, że za badania na kiłę biorą 9 zł, chlamediozę 45 zł, HIV 30 zł, i żółtaczkę 30 zł.
Nie robią natomiast rzeżączki, ani zapalenia wątroby. Jakie badania jeszcze były by potrzebne do pełnej "kolekcji"?
napisał/a: 2010rdx 2014-01-11 02:34
Sorry za kolejnego posta pod postem, ale to forum jest do dupy. Pytanie jest dość proste, a na odpowiedź czekam jak widać... Przeglądałem inne wpisy i większość to spekulacje. Dla urologa, czy też dermatologa ze specjalizacją wenerologii, moje pytanie powinno być banalne, a wręcz prześmiewczo proste.

Ze szczerą przyjemnością przyjmuję zamknięcie tematu i bana - jako waszą osobistą porażkę.
Albo robicie coś porządnie, albo darujcie to sobie, bo zamiast nieść jakąkolwiek pomoc dużo osób wrzuca swoje domorosłe sposoby, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Ja tymczasem udaję się do swojego internisty, zaraz po otrzymaniu wyników z laboratorium. Tam odpowiedź wraz z odpowiednim skierowaniem dostanę od ręki.