Gdzie szukać rekordu o pobycie w szpitalu?

napisał/a: Motor 2007-05-30 11:50
Witam,
Miałem 5 lat temu operację w szpitalu. Kilka dni temu zgłosiłem się do szpitala po kopie mojej dokumentacji medycznej i okazało się, że wszystkie dane zaginęły. Nie ma żadnego śladu, że byłem poddany operacji. Niestaty zapodział mi się także gdzieś wypis ze szpitala.
Bardzo potrzebne mi jest urzędowe potwierdzenie tego, że byłem w konkretnym czasie w konkretnym szpitalu i jaki zabieg miałem wykonywany. Na pewno gdzieś to jest odnotowywane (NFZ, ZUS ?). Proszę o podpowiedz gdzie mam szukać.
Bardzo dziękuję.
napisał/a: Piter1 2007-05-30 21:07
Jak ja byłem po zaświadczenie w szpitalu to pani wyszukała informację o moim pobycie w bazie danych szpitala - w komputerze.

Co do dokumentacji medycznej to ja nie wiem co oni z tym robią... Idąc na operację dałem lekarzowi wszystkie moje wcześniejsze badania. Po operacji (tydzień później) chciałem je odebrać, powiedziano mi że oni nie mają żadnych moich badań i nie wiedzą co się mogło z nimi stać - śmieszne to jest trochę. U Ciebie zginęło to wszystko po 5 latach u mnie wyniki badań zginęły już po tygodniu...
napisał/a: Motor 2007-05-30 21:54
Mi pani powiedziała że w szpitalnych komputerach dane są przechowywane tylko 2 lata. Jedyny ślad po operacji to blizna na brzuchu i tyle.
Pozdrawim
napisał/a: klapouszek2 2007-05-30 22:52
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2001/0966.htm co prawda nie przeczytalam wszystkiego bo co do ustaw to nie mam cierpliwosci i tak nie do konca sie w tym jezyku lapie ale z tego co zrozumialam to dokumentacja taka jest tylko w szpitalu i to szpital powinien zapewnic warunki do prawidlowego jej przechowywania (archiwum) - 20 lat w sumie - potem jest niszczona. Wiec lepiej niech dobrze poszukaja
napisał/a: Motor 2007-05-31 19:59
dziekuje dziekuje dziekuje
jak rzuce paragrafami to beda latac na wysokosci lamperii

[ Dodano: 2007-05-31, 20:18 ]
podane rozporzdzenie jest już nieaktualne
obecnie obowiązuje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIAz dnia 21 grudnia 2006 r.
w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. 2006 r. nr 247 poz. 1819)
napisał/a: klapouszek2 2007-06-02 23:28
i co bardzo sie rozni? jakies istotne zmiany wprowadzili? nie moglam sie jakos doczytac ile lat moze lezec w archiwum bo na tej stronie co mi sie wyswietlilo to jakos nie umiem znalezc art 18 ustepu 4f