gazy

napisał/a: buzia2 2007-03-14 22:56
Od jakiegoś czasu mam taki problem...po jedzeniu chce mi się "puscic gazy" i w sumie często mam tą dość wstydliwą dolegliwość i nie wiem jak mogę sobie poradzić,bo jak jestem sama,to mogę....ale nie mieszkam w pokoju sama i wtedy jest problem,bo jeśli sobie nie "ulżę" to po pewnym czasie bardzo boli mnie cały brzuch...trochę po lewej,trochę po prawej stronie itp.Ogólnie czuję,że z moim żoładkiem jest coś nie tak,Bo często czuję pełność w żołądku i nie mam takiego apetytu jak kiedyś....jak się tego pozbyć i co może mi pomóc???
napisał/a: klapouszek2 2007-03-14 23:12
Może pomóc Espumisan, Manti Gastop albo Esputicon.
napisał/a: jakoo 2007-03-15 10:29
Nie jeść szybko, nie pić gazowanego, zmienić chleb.
napisał/a: buzia2 2007-03-16 17:06
A czy te dolegliwości mogą powodować to,że mój stolec jest w formie "bobków" ?????kiedyś tak nie miałam...
napisał/a: ladybug3 2007-03-22 13:03
witam.
mam niestety podobny problem, z tym ze u mnie gazy pojawiaja sie jakby cyklicznie- codziennie wieczorem. sa niestety dosc intensywne i bardzo mi uprzykrzaja zycie. nie wiem jak sobie z nimi poradzic, i z tego co czytam na roznych forach nikt tak naprawde nie wie. wiele osob laczy te dolegliwosci z nadmiarem stresu, czesto nieuswiadomionego. ostatnio mialam stresujace egzaminy etc, wtedy rzeczywiscie gazy nasilily sie, jednak teraz jestem juz "po", a one nie minely. chociaz generalnie latwo mnie zestresowac, wtedy dodatkowo nie moge spac po nocach..
wydaje mi sie tez, ze mogly one zostac spowodowane pigulkami antykoncepcyjnymi- nie przypominam sobie zebym miala takie problemy wczesniej, chociaz stresy tez napewno jakies byly. czy ktos ma moze jakas opinie na ten temat?
chcialabym sie tez dowiedziec, czy warto isc do gastrologa, i jak wyglada wizyta i badania. czytalam na jakims portalu, ze gazy moga byc zwiastunem raka zoladka, a ze wielu ludzi z tym problemem wstydzi sie pojsc do lekarza, to wykrywalnosc tego raka jest bardzo mala(nie ma innych objawow). prosze o jakies informacje
napisał/a: Izka1 2007-03-22 23:41
Nie ma co od razu zakładać najgorszego...gazy nie są wcale aż tak znaczącym objawem raka żołądka...są nimi przede wszystkim brak apetytu,chudnięcie itd. Też jestem osobą która bardzo szybko potrafi się zestresować i myślę,że te dolegliwości są własnie spowodowane stresem...ja już od dawna wybieram się do gastrologa i coś wybrać się nie mogę.Ostatnio właśnie do tego wszystkiego doszedł wlasnie kał w postaci "bobków" i to mnie zastanawia,bo wiem,że to o czymś świadczy...często o zespole jelita drażliwego...muszę się wziąć za siebie- sport,dieta...to co najważniejsze :)