Gazy, kawałki pokarmu w stolcu

napisał/a: turbo666 2013-08-04 14:25
Witam, kiedyś już tutaj zakładałem temat, ponad rok temu, ale teraz zdecydowałem się założyć nowy bo zrobiłem gastroskopie i kolonoskopie, tak więc zaczynamy z czym mam problem.

1. Bardzo często mam gazy zaraz po zjedzeniu, 20minut i mam już ostry atak gazów.
2. Rano muszę iść na kibelek 3-4 razy przed wyjściem do pracy, pierwszy stolec ZAZWYCZAJ, nie zawsze, jest zbity nawet ładny jednolity, brązowy. Dwa-trzy kolejne to jest taka postać biegunowa z dużą ilością płynu, całkowicie rozwodniony, albo też duża ilość małych kawałków stolca. Zdarzają mi się resztki pokarmów w stolcu szczególnie jak zjem jakieś sałatki, pizze, gyros coś co zawiera warzywa np. sałata albo papryka. Stolce są jak dla mnie cuchnące szczególnie te 2-3 z rana bardzo śmierdzą.
3. Alkoholu unikam po tym jak zaczeły się biegunki następnego dnia po spożyciu, akurat tak się stało przed wczoraj. Wypiłem tylko 3 piwa a następny dzień przesiedziałem prawie cały czas na kiblu.
4. Robiłem gastroskopie i wyszła OK
5. Kolonoskopia wyszła następująco: Fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z grudkami chłonnymi i skąpym naciekiem zapalnym. Podczas badania jak lekarz doszedł do jelita cienkiego to pomimo bardzo dobrego oczyszczenia przewodu pokarmowego znajdowało się tam dużo zanieczyszczeń, może to jest normalne, ale gdy zaczynał to wysysać to uzbierał się ten cały pojemnik. Plus wyszło że mam hemoroidy stopnia III, to akurat mogłem przewidzieć bo krew na papierze się pojawiała.
6. Nic mnie nie boli.
7. Czasami strasznie mi się w brzuchu przelewa, wręcz skrzypi.
8. W pracy nie zawsze mam czas się wypróżnić więc często wstrzymuje parcie, kiedy już mi się uda pójść do kibelka to jest to bardzo mała ilość kału z dużą ilością gazów. Czuję się jak bym spuszczał powietrze z opony :)
9. Gazy są strasznie cuchnące.
10. Po za tym mam jeszcze problem z "przeciekającym" odbytem, często podczas wysiłku jak się ostro spocę, to zwyczajnie mi z odbytu uwalnia się śluz koloru brązowego ;(

Po kolonoskopii dostałem od lekarza XIFAXAN + jakieś probiotyki. To było tylko na 7 dni, ale przez ten czas mogłem jeść wszystko i nie miałem gazów. Pytanie tylko czy to było przez ten antybiotyk czy przez to że jelita jeszcze czyste i nie zapchane jakimś cholerstwem. Do tego przez 3 dni nie mogłem się wypróżnić , tak jak bym miał zaparcia których nie miewam nigdy, nawet się tego wystraszyłem.

Pomóżcie mi bo nie mogę z domu nigdzie wyjść, życie towarzyskie praktycznie ograniczyłem do minimum by nikomu nie smrodzić.

Warzywa i pieczywo z jakimiś kiełkami, nasionami nasilają objawy.

Czy nerwica żołądka może dawać takie objawy? Trudno żebym się nie stresował w takiej sytuacja. Tak czy inaczej już jestem umówiony do psychiatry bo już nie mogę wytrzymać. Zobaczymy co on mi da.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-04 15:25
napisal(a):5. Kolonoskopia wyszła następująco: Fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z grudkami chłonnymi i skąpym naciekiem zapalnym.


wydaje mi się, że Twoje dolegliwości powoduje jakiś stan zapalny, co też wyszło w kolonoskopii

jeśli po XIFAXAN'ie była poprawa być może trzeba iść tą drogą i zrobić np posiew kału w celu sprawdzenia jakie bakterie bytują w jelitach (zaparcia moga być skutkiem ubocznym tego preparatu, )

może są tam jakieś szczepy ''patologiczne" (np. u mnie wyszło włąśnie coś takiego)

szkoda, że posiew kału nie został zrobiony przed podaniem antybiotyku

nie wiem jaki probiotyk został zapisany, ale bardzo dobrym jest np. enterol (niestety dość drogi)

można zrobić też badanie kału na stopień strawienia pokarmów

warto na pewno zrobić próby wątrobowe oraz sprawdzić amylazę i lipazę

możesz spróbować poradzić się też na forum http://crohn.home.pl/forum/ jest tam sporo osób z podobnymi do Ciebie problemami i sporą wiedzą na temat schorzeń układu pokarmowego
napisał/a: Ell 2013-08-04 17:09
masz stan zapalny jelita i powinienes go leczyc, aby nie przeszlo we wrzodziejace jelito.
Forum, do ktorego dostales wyzej linka moze byc w Twoim przypadku bardzo pomocne.