Gastroskopia- wynik badania

napisał/a: Karenn 2014-09-05 10:24
Witam. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza w wyniku z gastroskopii: "Wpust szeroki a w inwersji górnej objaw dzwonu do 2cm. Żołądek podatny na insufalcję. W jeziorku treść wodno jasna". Szczególnie interesuje mnie ten objaw dzwonu. Co to oznacza? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Dalej wszystko prawidłowe. W rozpoznaniu: Mała przepuklina roztworu przełykowego.
napisał/a: Konstans 2014-09-05 12:31
Karenn napisal(a):Witam. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza w wyniku z gastroskopii: "Wpust szeroki a w inwersji górnej objaw dzwonu do 2cm. Żołądek podatny na insufalcję. W jeziorku treść wodno jasna". Szczególnie interesuje mnie ten objaw dzwonu. Co to oznacza? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Dalej wszystko prawidłowe. W rozpoznaniu: Mała przepuklina roztworu przełykowego.


Witaj,
a był robiony test na obecność HP ?
Ścianki żółądka elastyczne, więc jest ok, stan zapalny wykluczony, mała przepuklina ale kto dziś jej nie ma. Pytanie tylko z czym poszłas do lekarza? Co Ci dolega? Jakie masz objawy?
Szeroki wpust nie jest jednak niczym dobrym, bo jest możliwośc cofania sie treści zołądka, więc musisz uważać na to, co jesz. A obraz dzwonu - przyznam nie spotkałam sie z takim nazewnictwem, byc może to własna wariacja lekarza, ale pewnie sie mylę. Mi to kojarzy sie z jakimś zniekształceniem, uwypukleniem?, zgrubieniem? Pytanie jakie sie nasuwa to czy to przypadłośc nabyta czy masz tak od urodzenia? jesli wcześniej robiłas już gastro to możesz porównać.
Mam za mało info. do dalszego dialogowania z Tobą.
Pozdrawiam :)
napisał/a: Karenn 2014-09-05 13:17
Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Dostałam skierowanie do szpitala z powodu bardzo dużej anemii (HGB poniżej 6,5) i silnych bóli w nadbrzuszu z podejrzeniem wrzodów żołądka. Tam miałam wykonaną gastroskopię. Co do objawów: wcześniej miałam silne bóle brzucha, zaraz pod mostkiem i pod żebrami, które nasilały się po wzięciu dużego wdechu, często też w trakcie jedzenia nagle robiło mi się niedobrze i gdy próbowałam na siłę coś przełknąć, wymiotowałam. Teraz biorę leki z grupy inhibitorów pompy protonowej. Bóle już nie są takie silne, czasami czuję lekkie kłucie pod mostkiem i trochę mocniejsze w klatce piersiowej. W szpitalu spytałam się jednego lekarza, czy ta przepuklina była powodem tych silnych bóli brzucha. Ten stwierdził, że przepuklina przełyku nie powoduje dolegliwości bólowych... A brzuch bolał mnie przez nerwy, a ja mam taki charakter, że jak się zdenerwuję to boli mnie brzuch. W rzeczywistości prawdy w tym raczej wcale dużo nie ma. Mam 21lat i spotkało mnie już parę bardziej i mniej stresujących i nerwowych sytuacji i nigdy nie miałam żadnych bólów brzucha. Zresztą nie mam żadnych problemów z nerwami..
Obecnie oprócz lekkich bólów brzucha, zauważyłam, że zawsze rano i wieczorem na języku mam żółty nalot, także rano w ustach mam gorzki posmak. Ponadto zdarza mi się takie uczucie duszności, częściej zawroty głowy, ale to może być pewnie spowodowane niedokrwistością.
To była moja pierwsza gastroskopia. Wcześniej nie miałam żadnych problemów z żołądkiem. Zawsze mogłam jeść co chciałam, nigdy nic mnie nie bolało. Nie jem fastfoodów ani tłustego jedzenia.
A test na HP- wynik ujemny.
napisał/a: Karenn 2014-09-05 14:25
I dodam jeszcze, że po jedzeniu bardzo często odbija mi się albo mam czkawkę. Gdy odstawiłam leki na kilka dni, to nawet po wypiciu wody dostawałam lekkiej czkawki.
napisał/a: Konstans 2014-09-05 14:54
Karenn napisal(a):I dodam jeszcze, że po jedzeniu bardzo często odbija mi się albo mam czkawkę. Gdy odstawiłam leki na kilka dni, to nawet po wypiciu wody dostawałam lekkiej czkawki.


W zasadzie to podejrzewałam to od początku ale chciałam jeszcze posłuchac Twojej wypowiedzi.
Objawy, rodzaj boleści, symptomy - wszystko wskazuje na candydę lub innego gada ale ta pierwsza jest najbardziej powszechna i prawdopodobna. Niestety.
Zatem droga dziewczynko :) - jeśli chcesz wydobrzeć, poczytaj moje posty o przeroście grzyba, bo naprawdę pisałam juz o tym 100 razy. To ważne informacje a ja niejednego już prowadziłam za rękę.
Jak będziesz miała dodatkowe pytania, pisz ale o podstawach terapii poczytaj sama. OK? :)
Dieta to podstawa w tej terapii plus suplementy.
Pozdrawiam i głowa do gory ! Wyjdziesz z tego jak powaznie potraktujesz zagrożenie i moje sugestie :)
napisał/a: Karenn 2014-09-06 14:01
Poczytałam trochę o tej candidzie. Mam jeszcze takie objawy jak m.in. suchy kaszel, chrypka zawsze rano, suchość w gardle rano. Pół roku temu męczyłam się jeszcze z alergicznym zapaleniem skóry i wypryskami na dłoniach. Przerwałam leczenie, gdy wygląd skóry zaczął się poprawiać, ale teraz zauważyłam, że znowu coś się dzieje ze skórą.
Rano zrobiłam test na candidię z pluciem do szklani z wodą. No i wyszły niteczki spływające w dół, a po jakimś czasie na dnie powstała chmura śliny.
Gdy byłam w szpitalu pobierano mi kilka próbek krwi dziennie, badano kał, mocz, miałam różne badania i to możliwe,że nikt tego nie wykrył? Straszyli mnie, że może mam raka. Sprawdzali markery nowotworowe. Mówili też, że będą robić badania w kierunku pasożytów. Nie wiem co robili dokładnie, bo z wypisem dostałam tylko wynik z badaniem na lamblię.
Trudno mi uwierzyć, że mogę naprawdę to mieć. Mój lekarz rodzinny już dawno mówił, żebym poszła do gastrologa.Trochę to odwlekałam.. Czy jeżeli powiem mu o candidzie to skieruje mnie na jakieś badania? Czy zignoruje to? Przejrzałam trochę informacji w internecie na temat tych grzybów i walki z nimi. Lekarze bardzo często to bagatelizują.
napisał/a: Konstans 2014-09-06 20:06
Witaj,
bardzo bardzo (powtórzenie celowe) często wszelkie egzemy skórne, wysypki spowodowane sa przerostem grzyba. Dlaczego? poniewaz on zasiedla i atakuje uk. pokarmowy, całkowicie go dezorientuje i niszczy. Stąd własnie np. uszkodzona śluzówka jelit, zołądka, alergie pokarmowe, nieszczelne jelita, problemy ze wzrokiem, słuchem, powonieniem, koncentracją etc. Uwierz, wymieniac mogłabym jeszcze długo ale mi sie nie chce :)
Nie dziw się, ż ew szpitalu tego nie wykryto, poniewaz sa to kosztowne badania i rzadko kiedy się je robi. Jak chcesz być pewna, poddaj sie badaniom z krwi (w kału nie sa wiarygodne). Zresztą sama wiesz najlepiej jak się czujesz. Żadne maści czy tabletki Ci nie pomogły trwale, ponieważ one nie leczą przyczyny choroby, jedynie blokują tymczasowo problem (o czym sie przekonałaś). Trzeba zrównoważyć środowisko w jelitach, zagłodzić ew. grzyba i oczyścisz się całkowicie :)
To długa droga ale na skróty nie ma nic trwałego. Robisz to tez dla siebie.
Pozdrawiam :)