gastroskopia (przygotowanie)

napisał/a: rockman95 2011-07-09 13:20
witam.
od 2,5 miesiąca cierpię na dolegliwości żołądkowo-przełykowo-jelitowe.. we wtorek będę miał robioną gastroskopię, lecz nie powiedziano mi dokładnie jak mam się do niej przygotować. powiedzieli jedynie, że mam być na czczo.. w szpitalu mam zjawić się o 9 rano, badanie nie będzie robione ambulatoryjnie tylko będę leżał jeden dzień w szpitalu, bo jeszcze mocz na amylazę czy coś takiego będę badać i jak okaże się, że coś jest nie tak z trzustką to na kilka dni będę musiał tam zostać.. tak więc nie koniecznie badanie zostanie wykonane o 9, może być później. biorę leki, polprazol rano oraz Tribux 3 x 1 (czasem po południu zapomnę wziąć to jest 2x1). więc myślę, żeby w poniedziałek normalnie wziąć polprazol i tribux, potem po południu tribux i na noc już nie brać tak będzie dobrze? oraz jak z jedzeniem, bo na głodnego czuję się dużo gorzej więc co 2 godziny muszę coś zjeść (najczęściej jest to bułka z twarożkiem) a tutaj muszę być długo na czczo.. więc o której mam zjeść ostatni posiłek? o 18?
2 i pół roku temu miałem robioną gastroskopię i wiem jakie to straszne... ale wtedy nie miałem problemów z byciem na czczo bo na czczo nie czułem się gorzej.. ale nie wyobrażam sobie żebym poszedł na to badanie nie będąc w pełni na czczo, bo znam historię ludzi którzy zjedli sobie normalnie śniadanie a potem poszli na endoskopię to wymiotowali, a jak jest się na czczo to tylko odruchy wymiotne...
z góry dzięki za odp