GASTROSKOPIA jakie wycinki i badania przy okazji

napisał/a: dziwna_opcja 2013-08-07 15:19
witam, po roku lekarz znowu zlecił mi gastroskopie bo za pierwszym razem nie podejrzewał celiakii i nie zlecił pobrania wycinka do badania. Chciałbym teraz mieć komplet badań przy okazji gastroskopii. Przy bólach w nadbrzuszu, zgagach, biegunkach, złej tolerancji na zimne i gazowane itd. co powinienem sobie zażyczyć ? oczywiście dopłace za to żeby mieć swięty spokój na kilka lat jak znowu będzie zmieniał diagnozy.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-08 18:41
zrób najpierw tą gastro, być może nie trzeba będzie robić innych badań

skoro ma być diagnozowana celiakia wycinki z XII-cy będą decydujące
napisał/a: dziwna_opcja 2013-08-09 15:27
no niby tak ale mógł mi zlecić to za pierwszym razem, jaki to jest dodatkowy koszt ? a ja teraz musze znowu to przechodzić. Chciałbym dopłacić żeby pobrali wycinki i jakieś podstawowe choroby wykluczyli.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-09 19:29
napisal(a):jaki to jest dodatkowy koszt
nie mam pojęcia ja miałam robioną gastroskopię i pobierane 5 wycinków z żołądka i 3-4 z dwunastnicy

myślałam, że lekarz skierował Cię na gastroskopię w celu wykluczenia/potwierdzenia celiakii
napisał/a: dziwna_opcja 2013-08-14 20:21
bo skierował, mnie wyłącznie chodzi żeby nie dać sobie wkładać rurki co roku lub częściej bo można za jednym razem pobrać wycinki i zbadać helicobacter, celiakie, bakterie czy grzyby. Chciałbym wiedzieć co powiedzieć lekarzowi wykonującemu badanie, żeby za moją dopłatą kompleksowo mnie przebadał. Serio gdybym wcześniej wiedział że sama rurka to nie wszystko to od razu zażyczyłbym sobie full opcje ;)
napisał/a: aaggaa3 2013-08-16 16:05
przy gastro można pobrać wycinki z żołądka, dwunastnicy, próbki na HP, próbki na posiew

myślę, że w Twoim przypadku wystarczy 1-2 z żołądka i 3-4 z dwunastnicy (tyle pobiera się zwykle do diagnostyki w kierunku celiakii)