GASTROLOGIA

napisał/a: JUSTYNIAN30 2009-05-18 20:12
MAM PROBLEMY Z JELITAMI MIAŁAM ROBIONĄ KOLONOSKOPIĘ ALE DOSZLI DO ZAGIĘCIA ŚLEDZIONOWEGO ZBO MAM DODATKOWE ZAGIĘCIE W OBRĘBIE ESICY BOLI MNIE W LEWYM BOKU CZY TO MA NA TO WPŁYW CZY POWINNAM ZROBIĆ DALSZE BADANIA JAK TAK TO JAKIE-DZIĘKUJĘ.
napisał/a: dimedicus 2009-05-18 21:48
A jaki jest wynik kolonoskopii?Można wykonać TK.
napisał/a: JUSTYNIAN30 2009-05-19 18:08
dimedicus napisal(a):A jaki jest wynik kolonoskopii?Można wykonać TK.

WYNIK-DODATKOWE ZAGIĘCIE W OBRĘBIE ESICY BŁONA ŚLUZOWA ZNACZNIE PRZEKRWIONA WYNINKI HIST-PAT W PORZĄDKU ALE BOLI NADAL CZY POWINNAM ZBADAĆ JELITA DO KOŃCA-MAM31 LAT
napisał/a: dimedicus 2009-05-19 18:54
Jest wskazane badanie całkowite jelita grubego lub przeprowadzenie badaniaTK.A co konkretnie boli,była gastroskopia? Usg brzucha,wyniki badań.?Jakie są objawy(oprócz bólu) w którym miejscu występują bóle.Stolec?
napisał/a: JUSTYNIAN30 2009-05-19 19:16
GASTROSKOPIA BYŁA NIECAŁY ROK TEMU-OK USG-OK STOLEC CZASEM ZE ŚLUZEM CODZIENNIE BOLI MNIE W LEWYM BOKU GDZIĘ-EŚ KOŁO ŻEBER CZUJĘ UCISK W ŻEBRACH PRZESZYWAJĄCY DO PLECÓW SZCZEGÓLNIE PO JEDZENIU JEST MI CIĘŻKO LEKARZE MÓWIĄ ŻE TO PRZEZ TO JELITO ZKRĘCONE BO TAM SIĘ ZBIERA POKARM ALBO DRAŻLIWE JELITO ALE JA SAMA JUŻ NIE WIEM ŻEBY TAK CIĄGLE BOLAŁO ZAZNACZAM ŻE KŁOPOTY ZACZĘŁY SIĘ ROK TEMU.
napisał/a: dimedicus 2009-05-19 19:26
czy zaordynowano jakieś leki na IBS(zespół jelita drażliwego)czy było badanie kręgosłupa?
napisał/a: JUSTYNIAN30 2009-05-19 19:35
DUSPATALIN DEBRIDAT ALE TO TYLKO PRZYĆMIEWA BÓL A CO DO KRĘGOSŁUPA TO MIAŁAM KIEDYŚ RTG I WYSZŁO ŻE MAM SKOLIOZĘ KRE-ĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO ALE NIE SĄDZE ŻEBY TO BOLAŁO OD TEGO LEKARZE MÓWIĄ ŻE PZREZ TEN SKRĘT JELITA I TO NIESTETY TAK JUŻ BĘDZIE CZY TO PRAWDA MYŚLAŁAM ŻE JAK ZROBIĘ KOLONOSKOPIĘ TO SIĘ USPOKOJĘ ALE JAJ NIE ZKOŃCZYLI I DALEJ NIC NIE WIEM CHYBA MUSZĘ JEDNAK ZROBIĆ TK
napisał/a: dimedicus 2009-05-19 20:34
Proszę wprowadzić leki na recepte:Debridat(lub zamienniki jak Tribux
Debretin)Sulpiryd,Sulfasalazin.oraz bez recepty Colon C(2 dziennie)Espumisan(po 4 kapsułki)lub Gastrosil, Manti.Dieta lekkostrawna bez używek,smażonego i tłustego oraz potrwa wzdymających.Wszystkie leki stosować do miesiąca czasu.Posiłki małe ale częste i dużo pić ale nie gazowane.
napisał/a: JUSTYNIAN30 2009-05-20 18:14
LEKI BRAŁAM BYŁO DOBRZE A TERAZ ZNOWU WRACA CZYLI DIETA DOŻYWOTNA? DZIĘKUJE ZA ORADĘ.
napisał/a: dimedicus 2009-05-20 18:19
Kto powiedział,że dieta dożywotnia?Dieta na okres leczenia i stopniowe wracanie do normalnego żywienia.IBS ma to do siebie że lubi powracać.Następnie stosowanie od czasu do czasu Colon C i wszystko powinno być dobrze.
napisał/a: JUSTYNIAN30 2009-05-20 19:09
MOŻE I TAK ALE JA STRACIŁAM JUŻ NADZIEJĘ A CZY PRZEZ STRES TEŻ MOŻE BOLEĆ ?JEDNO WIEM ŻE NIE BĘDĘ SPOKOJNA DOPÓKI NIE SKOŃCZĘ BADAŃ TYLE OSÓB CHORUJE NA NOWOTWÓR JELITA ŻE SZOK JA SAMA ZNAM KILKU .
napisał/a: dimedicus 2009-05-20 19:18
Ale badanie histopatologiczne po kolonoskopii nie wskazuje na podejrzenie nowotworowe a IBS nie jest groźny dla zdrowia powoduje jedynie dyskomfort.