gastrologia i inne

napisał/a: Łukasz1992 2014-10-21 18:42
Witam pisze ponownie mam problem jak tak naprawde z ktorej strony go ugrysc
jakis czas temu wyladowalem u gastrologa prywatnie z powodu braku apetytu ,ciaglego odbijania po jedzeniu bolu w lewym pod brzuszu czasami w prawym ,chudnieciu
wynik gaskostropi nastepujacy przelyk bez zmian .wpust z gory rozwarty .linia z nierowna .w inwersji cechy niewielkiej przepukliny rozworu przelykowego sciany zoladka podatne na rozdymanie .perystaltyka zachowana.odzwiernik symetryczny ,ruchomy .opuszka dwunastnicy i czesc zastepujaca bez zmain.
test ureazowy na hp ujemny.
stosowalem przez klika dni controloc wedlug zastosowan lekarza controloc niestety poprawy nie bylo i wdrazylem temat leczenia glisty ludzkiej stwierdzonej w badaniu krwi wiec moje leczenie wygladalo tak rano controloc potem zentel i kilka tabletek vermoxu mialem nadzieje ze apetyt wroci niestety poprawy zadnej po wermoxie i controlocu nie bylo nasilily mi sie objawy gastrologiczne ciagle gazy przelewanie bulgotanie czeste wyproznianie sie raz gesciej raz zodko bole podbrzusza oblozyl mi jezyk zrobil sie zolty-grzybica chciao mi sie wymiotywac do tego przezs ten caly okres leczenia brak apetytu ktory przeszedl w wstret do jedzenia zrobilem sie blady ciagly brak sil w rekach ciagle musze sie zmuszac do jedzenia nawet brak ochoty jedzenia moich ulubionych potraw uczuice zimna dreszcze obnizona temperatura ciala mam uczucie ze sie rozlece schudlem 4 kilo w zastraszajacy tempie boj sie w chodzic na wage do tego dziwne bole glowy tak jak by mi ktos igle wbijal
postanowilem nie czekac i poszlem dzisiaj prywatnie do gastrologa co sie okazalo szczescie w nieszczesciu zostawilem pasek z testu na hp i zrobil sie rozowy i poiwedzialem lekarzowi ze pasek jest rozwoy i on poiwedzial ze mam lekkie zapalenie hp tylko co mnie zdziwlo nie powiedzial ze trzeba czekac i obserwowac ten pasek ja sie zapytalem to trzemu mi pan tego nie powiedzial on ze zapomnialem wiec jak to rozumiec bo ten test jest szybki i z tego co wiem odczytywany jest po kwadransie ja zauwazylem ze ten pasek zaczol sie robic rozowy po 24 h czyli mam helicopter pylori? wiec tak kazal mi brac dalej controloc na przepukline i dal mi na 10 dni antybiotyku metronidazol i ospamox i potem do kontroli wiec moze zajac sie tym helico pylori potem glisto ale zauwazyl ze po ktorej dwce wermoxu jak sie wyproznailem zauwazylme cos dlugiego i ciagnacego sie moze jeszcze mam jakiegos tasiemca z tad te chudniecie wstret do apetytu it?
w miedzy czasie postanowilem zrobic proby watrobowe jestem za niepokojony :
gamma gt wynik 4.0 min 0 max 55 wie ok
alat wynik 66.0 min 0 max 45 to juz jest wynik podwyzszony ktorys raz z rzedu
aspat wynik 33.6 min 0 max 35 tez wynik ktorys raz z rzedu na granicy
fosfotaza alkaliczna min 30 max 120
co najgorsze
A-amylaza 12,3 min 22 max 80

wiec chyba cos nie tak mam z trzustka lub watroba moze wina tej glisty wyczynila jakies krzywdy bo raczej jem zdrowo kiedys moze troche za czesto jadlem hast fody czekam na jakies odpowiedzi z gory dzikei