gastritis antralis

napisał/a: goslaczek134 2009-11-16 14:29
Witam.
Dzis robilam prywatnie gastroskopie,gdyz na badanie ze skierowaniem musialabym czekac jeszcze dwa miesiace a i tak czekalam juz dwa a dluzej nie zniose juz tego bolu.Chce sie wyleczyc i znowu normalnie funkcjonowac.
W zwiazku z powyzszym prosze o interpretacje tego wyniku:przelyk,wypust,okolica podwypustowa bez zmian.W żołądku treść wodojasna w niedużej ilości.Sluzówka trzonu żołądka makroskopowo bez zmian.W części przedodzwiernikowej w kilku miejscach śluzówka rozpulchniona,zaczerwieniona.Odzwiernik ziejący,słabo obkurczający.XII-ca bez zmian.Rozp.:gastritis antralis TEST Hp:+
Prosze mi również poradzić czy z tym wynikiem mam udac sie do swojego lekarza rodzinnego czy szukac specjalisty.Z góry dziekuje za odp.
Pozdrawiam.
napisał/a: dimedicus 2009-11-16 16:58
Rozpoznanie Twoje to:zapalenie błony śluzowej wpustu żołądka(czyli części przedodźwiernikowej)stwierdzono obecność bakterii Helicobacter pylori
Niestety leczenie było nieprawidłowe.Może to leczyć lekarz ogólny ale lepszym jest specjalista gastrolog( i takiego zalecam)Niestety nieskuteczność leczenia metronidazol przez tak długi okres skłania do zastosowania leczenia drugiego lub trzeciego rzutu.Lekarz zaordynuje 3 antybiotyki oraz inhibitor pompy protonowej i sole bizmutu.Specjalna dieta nie jest wymagana,jednak należy odstawić pewne produkty jak używki(wszystkie) wody gazowane,mocne herbaty,mleko,słodycze,potrawy ciężkostrawne i wzdymające,potrawy pikantne,tłuste i smażone a wprowadzić potrawy chude,kisiele,ryż,pieczywo jasne ale czerstwe,nabiał chudy,potrawy gotowane.O lekach już wspominałem a z leków p.bólowych tylko paracetamol.(ale starać się unikać)Potrawu jeść pomału w małych ilościach ale często(5-7 x dn)Unikać stresu.Jeśli nie będzie poprawy niestety należy rozważyć zabieg.
napisał/a: goslaczek134 2009-11-16 19:15
Dziękuję bardzo za odpowiedz.Do gastrologa już się umówiłam na środe,gdyż nie widziałam innego wyjścia a zanim dostałam od Pana odpowiedz poszłam z wizytą do swojego lekarza i mój lekarz po przeczytaniu mojego wyniku stwierdził,ze tozapalenie żołądka i niestety znowu wypisał mi metronidazol tym raze w zwiększonej dawce czyli 2 razy dziennie po dwie tabletki! plus forcid:) i controloc. Bez komentarza.
Wszystko co mi Pan napisał rozumiem tylko nie wiem o jaki zabieg Panu chodzi bo sie zwyczajnie na tym nie znam.
Dziekuję jeszcze raz serdecznie i pozdrawiam.
napisał/a: dimedicus 2009-11-16 22:05
Zalecone leczenie jest nieprawidłowe i nie rozwiązuje problemu co już zaznaczyłem.
dimedicus napisal(a):Lekarz zaordynuje 3 antybiotyki oraz blokery pompy protonowej i sole bizmutu.
to jest prawidłowe leczenie dzisiaj stosuje się już nawet 4 antybiotyki.Co do zabiegu jeśli leczenie farmakologiczne nie pomoże stosuje się operacje antyrefluksowej(jednak jest,to ostateczność)
napisał/a: darrek_rz 2009-11-17 12:07
Miałem dokładnie taki sam wynik gastroskopii. Leczenie antybiotykami również może nie przynieść pożądanych efektów, a może nawet spowodować kolejne jelitowe dolegliwości. Czytając ostatnio wiele w tym temacie, można zauważyć iż leczenie antybiotykami podaje się w przypadkach wrzodów, nadżerek itp. refluks czy też samo zapalenie nie może być przesłanką do stosowania tej męczącej kuracji.
Nie lepiej na samym początku zastosować same blokery i środki rozkurczowe? Wg. mnie zbyt szybko podejmuje się decyzję o antybiotykoterapii. skonsultuj to koniecznie z dobrym gastrologiem.

Pozdrawiam
Darek
napisał/a: darrek_rz 2009-11-17 12:20
Brak wskazań do diagnozowania i leczenia zakażeń H. pylori:

- Osoby bez objawów klinicznych (i bez czynników ryzyka raka żołądka)
- Choroba refluksowa żołądkowo-przełykowa (GERD)
- Przewlekłe powierzchowne zapalenie żołądka
- Choroby poza przewodem pokarmowym (poza samoistną małopłytkowością i niedokrwistością z niedoboru żelaza o niewyjaśnionej przyczynie
napisał/a: goslaczek134 2009-11-17 13:56
Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi.
Czy istnieją jakieś przeciwskazania do leczenia jeśli mam niedobór żelaza?
Co za kraj .W tych czasach nawet prywatnie trudno jest się dostać do gastrologa.Każą dzwonić w połowie grudnia.Paranoja jakaś.Znalazłam innego z trójmiasta.Jedni chwalą inni nie.Myślę jednak ,że nie powinnam patrzeć na opinię innych bo każdy ma inny organizma .Jednemu człowiekowi podpasuje dany lekarz innemu nie .Taka Polska mentalność ludzka.Nic na to nie poradzimy a ja chcę się szybko wyleczyć bądz zaleczyć Hp ,nie myśleć w każdej chwili kiedy przyjdzie ból.Chcę funkcjonować normalnie i powrócić do ćwiczeń .Za długo się już to ciągnie w moim przypadku.
Pozdrawiam.
napisał/a: dimedicus 2009-11-17 16:43
darrek_rz
Podjąłeś się udzielania porady ,to należy kontynuować.
napisał/a: darrek_rz 2009-11-17 18:26
Po pierwsze, mój post został zmodyfikowany, a w takim przypadku ciężko o poważną dyskusję. Dałem linka do artykułu i napisałęm pewne zdanie - NIE JESTEM LEKARZEM I NIE BĘDĘ SIĘ MĄDRZYŁ. Jedynie z tych artykułów wynika brak zasadności antybiotykoterapii. Sam ją przeszedłem - różnica żadna!!! Więc jedyną poradą jest wizyta oraz badanie u gastrologa.
Poza tym, w moim przypadku też "ktoś" podjął się porady ale nagle przestał kontynuować;)
Chodzi o to, aby niepotrzebnie się nie męczyć - tyle!!
napisał/a: dimedicus 2009-11-17 19:39
goslaczek134
Okresu jesienno-wiosenne są nasileniem objawów gastrycznych i tak jest przyczyna tłoku nawet w prywatnych gabinetach.Co do żelaza nie możesz stosować z tego powodu,że żelazo jest wykorzystywane przez bakterie Hp.
napisał/a: czarnula7577 2009-11-17 21:59
Ja też poproszę o interpretację mojego wyniku gastroskopii
Przełyk bez zmian. Linia Z regularna. Wpust na wprost i retrofleksji w normie. Jeziorko śluzowe obfite, zażółcone. Żołądek podatny na rozdymanie.
Trzon, antrum, odźwiernik bez zmian. w opuszce XII cy na krzywiźnie mniejszej błona śluzowa granulowana. Część zstępująca bez zmian.
Test ureazowy z antrum i kąta: ujemny.