Gardło

napisał/a: bajucha 2009-05-09 16:09
Witam!
Mam 18lat, możliwe że jestem przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia.
Od jakiegoś czau (około 2 miesięcy) mam problem z gardłem, byłam już u lekarza rodzinnego i otolaryngologa, ale oboje wypisali mi tylko antybiotyki po których praktycznie nic nie przeszło. A teraz do rzeczy mam w gardle uczucie jak by mi coś tam utkwiło, fakt czasem mi sie jak gdyby odrywało ale to nic wielkiego a uczucie nieprzyjemne dalej pozostaje. Brałam leki tj. DALACIN C 300mg, virlix 10mg, jeszcze antybiotyk w zawiesinie którego nazwy nie pamietam. Proszę o jakąś rade.
napisał/a: niedziela100 2009-05-09 17:59
Witam. Mam podobny problem. Od pewnego czasu non stop boli mnie gardło i dostaję antybiotyki, które nic nie pomagają. postanowiła sama zrobić wymaz z gardła, bo podejrzewam gronkowca! Więc może też spróbuj!
napisał/a: icemachine 2009-05-12 10:04
Uczucie zatkanego gardła prawdopodobnie pochodzi od gardła lub/i węzłów chłonnych. Żeby się pozbyć proponuje leki łagodzące - do ssania islamos. Przeciwbakteryjnie - aliofil, przeciwzapalnie i przeciwbulowo - kwas acetylosalicynowy np. ascalcium plus lub scorbolamid. Też walcze z problemem, na razie pomaga. Ważne żeby nie wysuszać gardła.
napisał/a: niedziela100 2009-05-14 09:34
No i juz odebrałam wyniki wymazu gardła! Gardło czyste nic nie mam! Więc nie wiem skąd te częste infekcje gardła:)