gardło? tarczyca? krtań?

napisał/a: golcheck 2009-06-16 18:19
Witam, problem doczyczy nie mnie tylko mojej kolezanki (28 lat).
od kilku tygodni czuje bol w gardle, krtani, po lewej stronie. Nie ma chrypki ani kaszlu. temperatura ok. Pare dni temu byla u lekarza (UK) i powiedzial ze to niby jakas mala infekcja i kazal brac paracetamol.
Dzisiaj, kolezanka pokazala mi ze jak tak jakby wciagnie powietrze to widac ze nad obojczykiem po lewej strone ma tak jakby zapadniete gardlo, do tego bol sie nasilil. Czy ktos cos moze zasugerowac?
napisał/a: małżowina 2009-06-27 15:43
Witam! Mam podobny problem.Od paru miesięcy też po lewej stronie odczuwam dziwny ból ( choć nie do końca to można nazwać bólem, raczej uwieraniem i przeszkadzaniem). Też zastanawiam się co to może być. Czy to tarczyca, czy może krtań. Jeszcze dodam, że przy przełykaniu śliny coś jakby przeskakiwało. Byłam u dwóch laryngologów i stwierdzili, że gardło mam czyste. Jako, że była to jeszcze zima to jeden stwierdził, że gardło jest wyschnięte przez ogrzewanie. Przepisał mi Głosal na suche gardło i Disne mar spray do nosa. Drugi lekarz mnie po prostu olał ( specjalista w przychodni przyszpitalnej gdzie na wizytę czekałam 2 tygodnie). No ale to już inna bajka. Gardło dalej nie jest ok. Do tego od niedawna pobolewa mnie lewe ucho. Sama nie wiem co z tym robić. Coraz bardziej mnie to irytuje. Myślałam o wizycie u foniatry. Bardzo proszę poradzcie co z tym robić, bo jak czytam różne wątki to chyba dużo osób ma podobny problem! Pozdrawiam wszystkich!!!