Gardło - Przeskakiwanie

napisał/a: bastek94 2012-12-17 19:28
Witam problem ten mam od około roku. Chodzę po lekarzach i nic, już nie wiem co robić i co to jest.

Mój problem polega na tym że mam bardzo gęstą ślinę w gardle której nie da się przełknąć a jeśli chce przełknąć to mi przeskakuje coś w gardle tak jak by o coś wadziło i przeskakiwało . Do tego mam cały biały język i na migdałach głeboko w gardle jakieś białe kulki. Węzły chłonne mam duże. Dopiero jak palcem nacisnę głęboko język to mi ta ślina spływa ale zaraz wraca. Mam też kaszel. I ściana gardła jest taka szkląca i ma takie górki
Byłem u lekarza rodzinnego dał mi jakiś antybiotyk i nic nie pomogło.
U laryngologa byłem już pare razy robił mi wymaz z gardła i nosa ale powiedział ze wszystko jest OK i mam nie pić napoi gazowanych. Ale to nic nie pomaga.
Przez to nie mogę funkcjonować normalnie bo cały czas chcę to przełknąć i się nie da a do tego mi jeszcze coś przeskoczy to się denerwuje już.
Rano jak wstaje mam całe gardło zapchane nic nie mogę zjeść bo zaraz mnie bierze na wymioty :/.
Płukałem też gardło szałwia ale przez to mam tylko suche gardło.
Proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem co mam robić
napisał/a: Peter 2012-12-19 08:08
Odpowiadam ze względu na prośbę skierowaną na PM.
Jeśli był robiony wymaz, to musiałbym znać jego wynik. To, że lekarz stwierdził, że jest ok, nic dla mnie nie znaczy.
Gęsta wydzielina może też być związana z:
- niedomogą ślinianek (proponuję usg ślinianek)
- dysfunkcją tarczycy (też usg) oraz TSH, ft3, ft4
- refluksem (konsultacja gastrologiczna)