Garb spowodowany niedoczynnością tarczycy

napisał/a: Soulmate 2017-03-30 21:48
Witam, w wieku ok 12 lat zaczęłam chorować na niedoczynność tarczycy. Odczuwałam objawy (chroniczne zmęczenie, zaburzenia koncentracji, tycie, bóle i słabość mięśni) ale nie wiązałam ich z chorobą - wszyscy zrzucali to na okres dojrzewania. Tak męczyłam się przez 4 lata aż do diagnozy. W tym czasie wykształcił mi się garb -pewien lekarz powiedział mi, że jest to spowodowane właśnie niedoczynnością. Mam zamiar pójsć do ortopedy, jednak zastanawiam się czy jest sens. Czy jest szansa pozbycia się garba dzięki rehabilitacji? Wolałabym uniknąć operacji. Mam fobię przed operacjami, jes to naprawdę paniczny strach. Dlatego wolę ćwiczenia - wykonuję je samodzielnie w domu już przez dłuższy czas (niby specjalne na garba), ale nic nie pomaga. Proszę o porady, mam ogromne kompleksy z tym związane.
napisał/a: PioCS 2017-04-20 09:59
Proszę dać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, po dokładnym wywiadzie i badaniu powinny zostac dobrane ćwiczenia dla Pani dysfunkcji. Uważam że robienie ćwiczeń na własną rękę i według własnego uznania nie jest dobrym pomysłem. Nie napisała Pani w jakim regionie kręgosłupa jest garb. Bardzo często zaokrąglenie jeżeli nie są związane z skoliozą mają podłoże funkcjonalne, np. wydechowe ustawienie klatki piersiowej. Nie chcę pisać więcej bo internet nie jest zbyt dobrym miejsce na szukanie diagnozy swojego problemu. diagnoza że garb jest od problemu narządu wewn. uważam za duże nadużycie. pozdrawiam