Garb- co robic?

napisał/a: break1 2010-05-21 15:52
Witam!
Mam 22 lata i garbie się. Czy istnieją jakieś sposoby by wrócić do prawidłowej postawy ciała?. Strasznie wystają mi łopatki, głowa wysunięta do przodu, nie mogę na to patrzeć. Próby prostowania się są chwilowe i strasznie męczące. Tak 100% wyprostować się nie mogę. Czy warto ćwiczyć, czy może kości są juz tak zrośnięte, że nic tutaj nie pomoże. A jeśli ćwiczyć, to czy wystarczą zwykłe ćwiczenia rozciągające 15- sto minutowe? Czy mimo bólu i prostować się na siłę cały dzień, czy może poczatkowo lepiej po kilkanaście minut? Prosiłabym o konkretne odpowiedzi i rady. Z góry dziękuję...
napisał/a: piotrosiama 2010-05-21 16:12
Witam !
Warto udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do lekarza rehabilitanta. Otrzymasz na pewno zestaw ćwiczeń, które wykonuje się pod fachowym nadzorem w punkcie rehabilitacji. Warto zrobić to jak najszybciej, gdyż człowiek ma to do siebie że łatwo przyzwyczaja się do złych pozycji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
napisał/a: break1 2010-05-21 16:38
Mimo mojego wieku? Myślałam, że już nie otrzymam skierowania na rehabilitację?
napisał/a: piotrosiama 2010-05-21 17:45
Dziewczyno - 22 lata to co to jest ?
Naprawdę warto starać się o rehabilitację, gdyż prawidłowe ćwiczenia mogą pomóc. A wiek nie ma tu znaczenia. Też chodzę na ćwiczenia ruchowe i spotykam osoby w różnym przedziale wiekowym nawet bardzo starsze. Zadbaj o siebie póki sprawa nie jest bardzo "zastała".
napisał/a: break1 2010-05-21 21:05
Dobrze, więc wybiore się do lekarza...dzięki za pomoc :)
napisał/a: Leniu 2010-05-21 21:37
Poszukaj moze w internecie albo w jakis sklepach cos na wzor "pajaczka" tutaj masz linka kolezanka z pracy miala cos takiego
wogole nie widoczne a bardzo jej poprawilo postawe
ortom edyk pl