ganglion

napisał/a: jackop1998 2013-02-04 20:28
Witam mam ganglion na dłoni lewej,był dosyć duży,poszedłem do chirurga powiedział mi,że to ganglion i trzeba usunąć operacyjnie,bo po wyciągnięciu strzykawką zazwyczaj wracają,potem postanowił jednak spróbować no i wyciągnął było tego dosyć durzo i powiedział że jak wruci to trzeba operacyjnie no i wraca rośnie powoli chciałem więc zapytać z jakim ryzykiem wiąże się taka operacja,czy mogą być nawroty,czy jest to operacja skomplikowana i na czym polega.Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: AllOver 2013-02-04 23:16
Witaj, wiec opisze ci moja sytuacje.
Mialem ganglion na prawym nadgarstku, jezdzilem prywanie do lekarza wykonal mi 3 punkcje w ciagu hmm 3 miesiecy chyba i nic nie pomagalo, po kazdej wracał nadal co lepsze po każdej punkcji wracał wiekszy, wiec umowilem sie z lekarzem na operacje pewnie, ze pozbede sie problemu. Operacja nie była skomplikowana ale tez nie latwa ze wzgledu na umiejscowienie gangliona, trwala hmm nie pamietam ile bo była prowadzona w znieczuleniu ogolnym, chociaz bylem przygotowywany dzien wczesniej do miejscowego. Szwy sciagnieto mi 10 dni po zabiegu i zaraz po operacji wyczuwalem nadal guzek, jednak lekarz stwierdzil, ze jest to obrzęk i nie mial racji bo ganglion tak jak byl tak nadal jest + do tego mam blizne i ból sie nasilił. W czwartek jade do innego miasta do chirurga specjalizujacego sie w mikrochururgii reki i zobaczymy co wymysli. Podobno nawrot pooperacyjny wystepuje u ok. 10% pacjentow, bylem w tej mniejszosci nistety ;/