Ganglion

napisał/a: Black_Sheep1 2009-04-12 21:39
Witam, pisałam kiedyś już o nadgarstku że mam problem i że mam na nim takie zgrubienie (kulkę) po zgięciu nadgarstka nie wiedziałam co to jest, przypadkiem mi powiedziała znajoma że zbiera mi się płyn między kościami i że to samo zejdzie...mam to od jakiegoś roku..na lewej też miałam ale znikło na prawej niestety dalej jest.W internecie poszukałam i natrafiłam na nazwę ganglion.. Chciałam się dowiedzieć czy ktoś miał taki przypadek, czy to jest groźne (bo nazwa torbiel galaretowata trochę jest podejrzana..) czytałam że usuwane to jest za pomocą igły ale że to jest krotkotrwałe bo są nawroty :/ napiszcie jakieś informację dzieki :)
napisał/a: dimedicus 2009-04-12 21:52
Niejednokrotnie już wyjaśniałem na forum temat gangliona.Najlepszą metoda jest zabieg wycięcia i poddania pooperacyjnemu badaniu histopatologicznemu(standardowa procedura).Oczywiście może być usunięty przez aspiracje(za pomocą igły)ale lubi się powtórzyć,można tez czekać aż się wchłonie sam,tylko nie wiadomo kiedy.Są to zmiany łagodne,nie nowotworowe
napisał/a: Black_Sheep1 2009-04-12 22:00
dziękuję :) za odp właśnie przeglądam starsze posty :)
napisał/a: baja2 2009-04-13 17:18
Witam1
Córka miała usuwany operacyjnie ganglion z uda jakieś 6 lat ,po zabiegu jest wszystko OK ,nic się nie odnowiło.Pozdrawiam!