Ganglion

napisał/a: kate18stg 2008-07-30 22:00
witam pojawiło mi się na kostce cos przypominajace torbiel, podejzewam ze to ganglion czy ktos z was to mial ?? mozna to wyleczyc inaczej niz chirurgicznie. Noga w kostce jest bardzo czerwona, to miejsce jest gorace i odczuwam takie pieczenie-szczypanie w srodku. Pomozcie
napisał/a: kynast 2008-07-31 21:48
kate18stg napisal(a):witam pojawiło mi się na kostce cos przypominajace torbiel, podejzewam ze to ganglion czy ktos z was to mial ?? mozna to wyleczyc inaczej niz chirurgicznie. Noga w kostce jest bardzo czerwona, to miejsce jest gorace i odczuwam takie pieczenie-szczypanie w srodku. Pomozcie

Raczje nie ganglion ,> czyrak , ropień? - okład - altacet, ichtyol lub tp , do lekarza jak nie lepiej
napisał/a: kate18stg 2008-08-01 17:23
robilam oklady altacetem i ichtiolem nic nie pomaga, noga bardziej czerwona, moge normalnie zlapac sama skore i ja odciagnac od nogi na jakies 5 cm (wyglada to jak nadmiar skory) a pod skora wyczuwana taka "galeretka"
napisał/a: gosc211 2008-08-15 15:33
kate18stg napisal(a):witam pojawiło mi się na kostce cos przypominajace torbiel, podejzewam ze to ganglion czy ktos z was to mial ?? mozna to wyleczyc inaczej niz chirurgicznie. Noga w kostce jest bardzo czerwona, to miejsce jest gorace i odczuwam takie pieczenie-szczypanie w srodku. Pomozcie

Witam Cię bardzo serdecznie sądząc po twoim mailu to może by ganglion (torbiel) stawu skokowego ja własnie jestem już po zabiegu operacyjnym wycięcia gangliona męczyłem się z nim od roku aż postanowiłem go usunąc,bo ból był nie do zniesienia.Pracuje jako kasjer-sprzedawca i byłem non stop na nogach torbiel broniądz sie przed przeciąrzeniem stawu zaczął sie powiększac dorósł do rozmiarów orzecha włoskiego że nie moglem włorzyc nogi do buta,wtedy dostałem zwolnienie i torbiel zaczał sie zmniejszac ale pozostał dalej i ostatecznoscia było wyciecie go.Moja rada dla Ciebie to wizyta u lekarza ortopedy i niech spróbuje zrobic Ci punkcje jezeli faktycznie jest to torbiel polega to na tym ze w dane miejsce gdzie jest ta gulka wbija Ci igłe i sciąga tego torbiela do strzykawki i wstrzykuje lek przeciw zapalny,metoda ta w niektórych przypadkach pomaga po paru wizytach i nawet morze wyleczyc w 100% jednak gdy by nie pomoglo to czeka Cie zabieg chirurgiczny.Pozdrawiam i zycze zdrowia
napisał/a: gosc211 2008-08-15 15:39
kate18stg napisal(a):witam pojawiło mi się na kostce cos przypominajace torbiel, podejzewam ze to ganglion czy ktos z was to mial ?? mozna to wyleczyc inaczej niz chirurgicznie. Noga w kostce jest bardzo czerwona, to miejsce jest gorace i odczuwam takie pieczenie-szczypanie w srodku. Pomozcie

hej jeszcze mialem napisac zebys nie zwlekala raczej z tym tylko smigaj do ortopedy bo moze byc tak jak w moim przypadku ze staw nie bedzie mogl sie juz bronic przed uciskiem i przejdzie bol na sciegna do góry aż do kolana i wtedy bedzie cie czekac fizykoterapia.pozrawiam raz jeszcze w razie pytan prosze pisac