Folik i Falvit brać razem?

napisał/a: kifiola 2014-03-07 15:26
Czy Folik i Falvit mozna łączyć tak zalecił mi lekarz.......czy to nie za duzo dawka?
napisał/a: Gracee 2014-03-07 21:05
Lekarz wie co robi i na pewno nie narażałby cię byś przyjmowała za dużą dawkę jakiegokolwiek leku.
napisał/a: maja-z1986 2014-12-17 12:07
Ja biorę folik i różne preparaty witaminowe, w zależności od tego na co jest obecnie promocja, dawka jest na pewno odpowiednia jeśli chodzi o kwas foliowy i nie ma się czym przejmować.
napisał/a: pchelka18 2014-12-21 20:18
podobno kwasu foliowego nei da sie przedawkowac, zaufalabym lekarzowi, ja bralam najpierw tylko folik, pozniej jeszcze pregne i provag, pierwsze dlatego, zeby dostarczyc roznych witamin, a provag to probiotyk,ktory chronil mnie przed infekcjami pochwy (dobrze ze go bralam, bo przynajmniej uniknelam infekcji pochwy, ktora przed ciaza mialam dosc czesto)
napisał/a: liszka33 2015-01-23 10:21
Mi lekarz zalecił ChelaFerr bio complex. Ma żelazo, kwas foliowy i witaminy C, B6 i B12. Nie biorę już żadnych dodatkowych suplementów. Przede wszystkim czuję się po nim dobrze, nie mam nudności a z tego co się orientuję to niektóre preparaty są źle tolerowane.
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-24 11:09
Trzeba tutaj zwrócić uwagę na dwie sprawy. Z reguły, raczej nie powinno przyjmować się dwóch leków w tym samym czasie. To tak jak w chemii, dwa związki zmieszane ze sobą, tworzą nowe, bardziej trwałe. Tym samym stają się one, w przypadku leków, mniej przyswajalne, lub w ogóle. Tak jest na przykład z przyjmowaniem leków z mlekiem, wapniem. Często osoby po długotrwałej antybiotykoterapii mają zniszczony żołądek i aby ulżyć dolegliwościom, przyjmują je z mlekiem, kisielem, czy nawet z siemieniem lnianym, co jest nieporozumieniem. To samo jak by nie przyjmowały tego w ogóle.
Trochę inaczej, ale również nie można przyjmować antybiotyków w tym samym czasie z probiotykami, bo antybiotyki natychmiast je (bakterie probiotyczne) wybiją.
Są jednak leki które należy bezwzględnie łączyć ze sobą, aby stały się lepiej przyswajalne. Podobno żelazo jest czterokrotnie lepiej przyswajalne w obecności witaminy C. Witamina B12 jest podobno lepiej przyswajalna w obecności innych witamin z grupy B. Kurkuma, używana jako przyprawa, ale również jako naturalny antybiotyk, jest podobno nawet kilkaset razy lepiej przyswajalna w obecności pieprzu czarnego i tłuszczu.
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2016-05-20 12:16
Ja bez konsultacji z lekarzem sama nie brałam dodatkowych witamin. Wszystko zależało od wyników badań. W trakcie starań o dziecko Folik Mama - ma jeszcze kilka witamin oprócz kwasu foliowego, ale to takie niezbędne minimum, a czy brać coś dodatkowo w wiekszych dawkach to tak jak wspomniałam najlepiej po konsultacji z lekarzem i po sprawdzeniu wynikow badan,
napisał/a: Siatkareczka 2016-06-29 10:42
ja w sumie ograniczyłam się do brania foliku w czasie ciąży, wystarczał mi nie brałam żadnych dodatkowych witamin, bo nie były mi potrzebne.