flukonazol doustnie i probiotyki dopochwowe

celo
napisał/a: celo 2014-08-02 23:01
Czy mozna brac doustnie flukonazol i jednoczesnie dopochwowo probiotyki? Czy ten antybiotyk p/grzybiczny ich nie wybije? Czy lepiej poczekac do skonczenia kuracji flukonazolem i dopiero wtedy wlaczyc leczemie dopochwowymi probiotykami?

Mam jeszcze globulki propolisowe przepisane.
napisał/a: klinacz 2014-08-03 04:11
Probiotyki można przyjmować jednocześnie. Flukonazol to nie antybiotyk więc bakterii nie zabije.
napisał/a: Bixi 2015-01-16 08:16
Mam pyranie dotyczące Flukonazolu. Do antybiotyku zostal mi przepusany w dawce 50mg na dobe i juz po puwrwszej dawce odczuwam silne pueczenie okolic intymnych a konkretnie żołędzi. Pamiętam że kilka lat temu mialem identyczne objawy przy stosowaniu flukonazolu. Co moze być tego powodem i czy powinienem odstawić flukonazol czy też brac go dalej i czekac na ustąpienie objawów? Biore antybiotyk Cipronex 500mg 2× dziennie czy zwykle probiotyk wystarcxy i moge odstawic ten flukonazol.
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-16 15:46
Bixi. Możesz iść do lekarza i poprosić go o zamianę leku grzybobójczego, bo może masz jakieś uczulenie na któryś składnik leku.
Tutaj muszę jednak dodać coś bardzo istotnego. Może nie warto zmieniać leku? Często jest tak, że po zastosowaniu antybiotyku, lub leku przeciwgrzybicznego dochodzi do silnych reakcji bólowych (i nie tylko) w różnej części ciała. Czasami bóle są tak silne, że natychmiast trzeba przerwać leczenie, bo można zejść. Nazywa się to reakcją Herxheimera - http://www.e-grzybica.eu/reakcja_Herxa.html . Wynika to z prostej przyczyny. Po zastosowaniu skutecznego leku, następuje gwałtowne wymieranie bakterii, grzybów. Wiąże się to z uwolnieniem olbrzymiej ilości toksyn w organizmie. Toksyny, to jady. Gdzie jest ich najwięcej, tam najbardziej boli. Nerki mogą częściowo je wychwytywać z krwi i wydalać z moczem. Po drodze, mocz z toksynami może silnie podrażniać cewkę. Może tak być, że grzybicę masz jedynie w układzie moczowym i po zastosowaniu flukonazolu, w nim wydziela się dużo jadów, które powodują podrażnienie cewki. Właśnie takie objawy bólowe mogą czasami świadczyć o skuteczności leczenia. Głównie w przypadku grzybic i krętków. Aby przyśpieszyć wydalanie toksyn z organizmu, możesz zażywać ,,detox''. To naturalny lek ziołowy z vilcacory (kociego pazura), który działa również bakteriobójczo nawet na krętki boreliozy.
napisał/a: Bixi 2015-01-16 16:07
Pieczenie nestety sie nasila i dotyczy raczej skóry niż cewki moczowej. Skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta a swedzenie coraz mocniejsze. Takie samo zaczerwienienie i swedzenie objwlo tej jeden palec wskazujacy prawej ręki. Poprzenim razem bylo dokładnie to samo... Czy to możliwe że lek poprostu działa a w tych miejscach mam jakiś stan grzybiczy który flukonazol czaczyna leczyć?
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-16 16:22
Głowy nie dam, że to potwierdza skuteczność leczenia. Zaczerwienienie skóry w różnych częściach ciała może świadczyć o skuteczności leczenia. Jedną z podstawowych dróg usuwania toksyn z organizmu jest skóra. Wypływanie przez nią dużej ilości toksyn musi powodować jej podrażnienie i zaczerwienienie. Może również spowodować nawet wypadnięcie włosów na głowie. Z tego co pamiętam, to objawy zaczerwienienia skóry charakteryzują się przemieszczaniem w różne miejsca. Najbardziej chyba w te silnego pocenia. Niektórzy aby usuwać toksyny z organizmu stosują plastry na spód stopy. Proces usuwania toksyn z organizmu w skrajnych przypadkach może potrwać nawet jeszcze do roku po odstawieniu leków. Do tego czasu toksyny mogą spowodować w organizmie wiele spustoszenia. Nie jest prostą sprawą usuwanie toksyn. Teoretycznie doskonale robi to wątroba. Wychwytuje toksyny z krwi i kieruje je do woreczka żółciowego. Tutaj wraz z żółcią są one kierowane do dwunastnicy i dalej do jelit, skąd powinniśmy wydalić je na zewnątrz z kałem. Problem jest tylko w tym, że w jelitach zostają one ponownie wchłonięte i koło się zamyka. Gdzieś słyszałem, że jest jakiś środek, który po spożyciu wiąże w jelitach toksyny i wtedy się nie wchłaniają, tylko są wydalane na zewnątrz.
Nie wiem co myśleć o tym palcu?
napisał/a: Bixi 2015-01-16 16:34
Najbardziej dziwi mnie to ze to juz kolejne podejscie do Flukonazolu i 3 raz jest to samo... zawsze w tych dwóch miejscach. Postanowilem odstawic flukonazol bo opuchlizna zaczerwienienie a przede wszystkim swedzenie są nie do wytrzymania... jutro pojde do lekarza po nystatyne. Dziekuje za porade.
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-16 16:39
W przeciwieństwie do flukonazolu, nystatyna działa miejscowo. Najczęściej podaje się ją doustnie, aby zwalczyć grzybicę w przewodzie pokarmowym i tu jest dość skuteczna.
Tutaj informacja z jakiejś ulotki - kiedy nie stosować flukonazolu:
napisal(a):Kiedy nie przyjmować leku Flukonazol
− jeśli pacjent ma uczulenie na flukonazol, inne leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Objawy mogą obejmować: swędzenie, zaczerwienienie skóry lub trudności w oddychaniu
− jeśli pacjent stosuje astemizol, terfenadynę (leki przeciwhistaminowe stosowane w leczeniu alergii)
− jeśli pacjent stosuje cyzapryd (stosowany w leczeniu w zaburzeń żołądka)
− jeśli pacjent stosuje pimozyd (stosowany w leczeniu zaburzeń umysłowych)
− jeśli pacjent stosuje chinidynę (stosowany w leczeniu zaburzeń rytmu serca)
− jeśli pacjent stosuje erytromycynę (antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń).

Zdarza się uczulenie na lek lub pochodne triazolu.