Flegma

napisał/a: FagaS 2013-07-06 22:50
Witam. Mam problem otóż po umyciu zębów po chwili znów mam nieprzyjemny zapach w ustach. Mam problem z flegmą ponieważ cały czas ją przełykam i czuję, że mi zalega. Dodam, że jak intensywnie wciągam powietrze nosem to ona mi zlatuje do gardła jak i również kaszle to też wydziela mi się flegma. Po myciu zębów zawsze wydziela mi się flegma i muszę pierw wciągnąć to nosem, a później "charknąć" gardłem. Powstaje to samoczynnie chyba z tego, że jak myję ostatnie zęby to mam usta szeroko otwarte i flegma zmienia położenie w gardle i zmusza mnie do odkrztuszenia. Zawsze jak idę spać i leże np. na prawym boku to mam prawą dziurkę w nosie zatkaną i na odwrót. Flegma jest niekiedy koloru zielonego i wtedy najczęściej jest gęsta jak i zdarza się, że jest przeźroczysta i rzadsza. Jak można się tego pozbyć dodam, że męczy mnie to już kilka lat.
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-06 23:05
Witam.
Przede wszystkim trzeba odwiedzić laryngologa oraz przeprowadzić dokładne badanie laryngologiczne. Prawdopodobnie problem tkwi w zatokach i te trzeba będzie prawdopodobnie szczegółowo zbadać. Jeśli jest Pan/Pani osobą palącą to nałóg z pewnością nie powoduje polepszenia stanu zdrowia. Pozdrawiam.
napisał/a: FagaS 2013-07-06 23:10
Zero papierosów, kawy, alkoholu i innych nałogów. Czyste konto.
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-06 23:12
Zatem pozostaje diagnostyka zatok oraz tak jak wspominałem konsultacja laryngologiczna. Pozdrawiam.
napisał/a: FagaS 2013-07-06 23:17
Ok. A dodam jeszcze, że jestem chory na astme. Czy to coś zmienia?
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-06 23:26
Mogą objawy sezonowe tj. pylenie itd. nasilać takowe dolegliwości.
napisał/a: FagaS 2013-07-06 23:30
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Myślę, że teraz się odważę pójść z tym problemem do laryngologa. Pozdrawiam.
napisał/a: FagaS 2013-07-06 23:42
A jeszcze jedno małe pytanko. Czy mój problem będzie leczony raczej lekami czy operacyjnie??
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-06 23:44
W zależności od tego jakie będzie rozpoznanie zostanie dopasowana odpowiednia metoda leczenia.
napisał/a: Peter 2013-07-08 10:55
Zwrócono się do mnie na PM o odpowiedź, więc jej udzielam. Zasadniczo to, co wyżej powiedziano jest na tym etapie całkowicie wystarczające. Pozdrawiam :)