Fale beta - można zmienić?

napisał/a: Saanna 2012-10-20 18:41
Witam,

mam pytanie jak wyżej. w okresie dorastania zdiagnozowano u mnie nadwrazliwośc na światło stroboskopowe. Jest to przypadłość dziedziczna w naszej rodzinie. W zeszłym roku doświadczyłam dużej aktywności umysłowej + stresu, zwał, jak zwał. Przestałam z czasemodczuwac emocje, a z dnia na dzień zaczeło być coraz gorzej. przestałam spać, odczuwac przyjemnośc. Jakby łączność ze światem była zaburzona. Czułam sie jak we śnie, odrealniona itd. poszlam do psychiatry- ten zdiagnozował mi depresje i lęki oraz przepisał mi cital. na citalu przesżłam gehenne. przestałam spać w ogóle. Poza nasilenie lęków i jakiejś strasznej nerwicy - drętwiało mi polowa twarzy itd, nabawiłam sie bezsenności całkowitej :(. spałam ok 20 godz. podczas 6 dni brania citalu i moj stan znaczaco sie pogorszył. w rezultacie, tony badan itd, znalazlam sie w spzitalu. robili mi eeg i wyszlo źle. mianowicie lekarze sie pytali, czy w ogole jestem świadoma co sie ze mna dzieje :/. podobno (bo nie widzialam na oczy wyników badań) mam bardzo niskie fale beta. (one były na granicy normy tuz przed pojsciem do szpitala - bo wowczas tez zrobilam eeg). Generalnie czas dla mnie specjalnie nie istnieje, liczy sie tu i teraz, nie ma jutro nie ma wczoraj, zero odpowiedzialnosci (a rpzed citalem jeszcze było - jako tako). No i nbie mam emocji. Co rpawda pamiec w szpitalu mi badali i o dziwo wyszlo w normie - wynik naprawde dobry (choc sie skarzylam wczesniej na pogorszenie pamieci- być moze dlatego, ze wczesniej mialam pamiec b.dobrą i wys. IQ). teraz te funkcje zmalaly - i intelektualne i pamieciowe, ale przede wszystkim emocjonalne. bardzo mi to utrudnia funkcjonowanie. W zw. z tym czy mozna jakoś odwrócić/pobudzić fale beta? by bardziej swiadomie życ?