Euthyrox szkodzi co zrobić?

napisał/a: Tysia25 2011-06-22 18:32
u mnie z nogami jest to samo:/ byłam dzis u lekarza i podniosła mi dawkę "az" do 25 mg...
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-22 19:36
eliza42 napisal(a):hej Dj fafa pisze poniewaz biorac euthyrox w dawce 75 nadal zero poprawy i nadal te koszmarne skutki uboczne do tego nogi jak z waty i zachwiania równowagi Dj fafa nie posluchałam ciebie z odstawieniem leku na 2 tyg i zle zrobilam mysle ze od jutra odstawie lek i tak jak pisales wczesniej zaczne od dawki 50 mg euthoryxu musialam napisac gdyz fatalnie sie czuje chyba ze euthyrox przestal w ogole na mnie dzialac i działa w odwrotnym kierunku pozdrawiam!!!!!


No ja napisałem co ja bym zrobił wg wiedzy którą posiadam, co zrobi pytający to już jego decyzja.
napisał/a: eliza42 2011-06-23 09:59
djfafa posluchaj dzis juz nie wziełam leku euthyroxu i nie bede brac go przez 14 dni powiedz mi czy w takiej sytuacji moje serce wroci do normy i nie bedzie kolatan i w ogole inne skutki uboczne mina ,pytam poniewaz nigdy nie odstawialam leku tylko przed jodem ale wtedy super sie czulam....dziekuje ze odp pozdrawiam goraco:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-23 10:01
eliza42 napisal(a):djfafa posluchaj dzis juz nie wziełam leku euthyroxu i nie bede brac go przez 14 dni powiedz mi czy w takiej sytuacji moje serce wroci do normy i nie bedzie kolatan i w ogole inne skutki uboczne mina ,pytam poniewaz nigdy nie odstawialam leku tylko przed jodem ale wtedy super sie czulam....dziekuje ze odp pozdrawiam goraco:)


Jeżeli kołatanie to wina nadczynności farmakologicznej to oczywiście objawy powinny minąć.
napisał/a: eliza42 2011-06-28 18:34
Witam djfafa idzie 7 dzien jak nie biore euthoryxu a szczerze nadal mam straszne kolatanie seca i jestem oslabiona zazywam magnez,calcium z wit d3 mysle ze objawy powinny przejsc gdyz a duzo mam w sobie tyroksyny nie wiem jak sobie z tym poradzic doradz mi prosze czy te objawy sa normalne po odstawieniu....pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-28 20:12
A u Ciebie wykluczono problemy kardiologiczne?
napisał/a: eliza42 2011-06-30 14:20
hejka djfafa nigdy nie mialam zadnych problemow kardiologicznych i narazie jestem bardzo cierpliwa jednak mam nadzieje ze jest to powodem zle dostosowanej dawki i w organizmie mam za duzo tyroksyny!!!!za tydzien zaczne brac 50 mg zobaczymy jak to bedzie pozdrowka:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-30 14:23
Ale skoro kołatanie masz dalej i może to być o nadczynności farmakologicznej to głupotą by było znowu jej zaczęcie brać gdy objawy Ci nie ustąpiły.
napisał/a: eliza42 2011-06-30 16:09
djfafa prosze powiedz co ja mam zrobic tak mnie doprowadzila lekarka a gdy do niej dzwonie to twierdzi zebyzaczac brac lek bo ja nie moge sobie fundowac przerw a jesli euthyrox mi szkodzi to na sile mam to brac to dla mnie bezsensowne powiedz sam szczerze nie wiem co mam zrobic jestem bezradna gdyz naprawde niczym sie nie denerwuje ale przez caly dzien nawet gdy prebudzam sie w nocy mam takie kolatanie serca jakby mialo mi za moment wyleciec!
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-30 19:18
Przykro mi ale nie umiem Ci pomóc. Ja bym leku nie brał, ale wykluczyłbym problemy kardiologiczne (czyli rodzinny niech chociaż zleci EKG, sprawdzi ciśnienie itp.) i sprawdził ponownie TSH.

Niestety ale ja nie jestem lekarzem, nie znam Twojej karty chorobowej itp. tutaj to radzenie w ciemno.
napisał/a: eliza42 2011-07-01 19:12
hej djfafa dziekuje ze jestes dzis bylam u endokrynologa powiedzialam jej wsystko i stwierdzila tak jak ty ze mam nadczynnosc farmakologiczna nie kazala brac w ogole euthyroxu do czasu kiedy pojade do szpitala czyli 2 mies zrobila mi usg wszystko ok zapisala betaloc zok 50mg i do tego magnez stwierdzila ze musi minac troche czasu zeby z organizmu wyszla tyroksyna ciese sie ze bardzo mi pomagasz !!!!
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-01 19:28
uffff dobrze że byłaś u lekarza. Wiec widzisz to co tu pisałem potwierdził lekarz, wiec teraz nie będzie że się tylko wymądrzam :)
Dużo zdrowia życzę, pozdrawiam.