Euthyrox szkodzi co zrobić?

djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-23 07:53
iwona.l napisal(a):te wyniki sa sprzed brania leku. Wypadanie włosów zaczelo sie o wiele wczesniej wtedy mialam tsh 3,9 bylo to rok temu. Od 3 tyg biore euthyrox25. Nastepne badania mam zrobic pod koniec czerwca


No tutaj działanie lekarza jest godne podziwu, bo próbuje Cię leczyć co przy takich wynikach jest rzadko spotykane, bo zazwyczaj mówią wyniki są w normie i tyle a nikt nie patrzy na pacjenta i objawy.
napisał/a: iwona.l 2011-05-23 09:15
To fakt wcześniejszy lekarz przepisał mi Jodid100 wtedy tsh rzeczywiscie spadlo do 2,9 ale niestety potem wzrastalo.... zmienilam lekarza. Teraz lecze sie euthyroxem... i w sumie nie wiem co o tym myslec bo przez jakis czas wszystko bylo dobrze a teraz jak wstaje czuje sie zmeczona i spiaca... nie wiem czy lek dobrze jest dopasowany czy moze dopiero teraz cos sie ruszylo i moze to ta burza hormonow zanim sie ustabilizuja....niestety ciagle utrzymuje sie wypadanie włosów.. nie wiem co mam robic...
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-23 09:31
Na razie pozostaje czekać. Organim potrzebuje czasu aby zareagować odpowiednio.
napisał/a: eliza42 2011-05-23 15:22
hej wszystkim dzis zrobilam TSH jutro bede miec wynik a tak miedzy nami od 2 dni odstawiłam lek i nie trzese sie jak jutro bedzie wynik zadzwonie do swojej endo i zobaczymy co mi powie muszesama sobie jakos radzic zeby bylo dobrze ,gdyz dla kazdego z nas zdrowie jest najwazniejsze!!!
napisał/a: eliza42 2011-05-25 08:29
Witam oto moj wynik TSH-0,01 Z 24 MAJA PORADZCIE CO MAM ROBIC BO MOJA LEKARKA NA NIC NIE REAGUJE!!!
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-25 08:50
eliza42 napisal(a):Witam oto moj wynik TSH-0,01 Z 24 MAJA PORADZCIE CO MAM ROBIC BO MOJA LEKARKA NA NIC NIE REAGUJE!!!


Mamy potwierdzenie tego o czym wspominałem wcześniej. Wpadłaś w nadczynność i objawy są typowe dla tej choroby. Co robić? Odstawić lek i skonsultować to z lekarzem.
napisał/a: augustyn888 2011-05-25 09:13
eliza42 napisal(a):W nastepnym tyg zrobie tsh i na pewno napisze mimo wszystko moi kochani bardzo dziekuje ze mi udzielacie informacji est mi naprawde trudno nigdzie wyjsc przez te skutki uboczne...zobaczymy co wykaze tsh,pozdrawiam!!!



Przepraszam że się włączę w dyskusję,ale według mnie, ta dawka Euthoryxu jest nadal stanowczo za wysoka,stąd to złe samopoczucie.Ja jednak oprócz TSH,rozważył bym wykonanie więcej badań,może poziom glukozy na czczo?
Pozdrawiam.
napisał/a: eliza42 2011-05-25 10:59
Do djfafa dziekuje Tobie za informacje dzis dzwoniłam euthyroxu nie biore 4 dzien a endo mi mowi ze mam powrócic do 125 skoro jej mowie ze sa takie u mnie skutki uboczne to po co wracac nawet nie potrafi porozmawiac zrobic USGzbywa pacentów a chce poczuc sie lepiej,tylko nie wiem nawet od jakiej dawki zaczac brac skoro mam teraz nadczynnosc.....:(
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-25 11:31
Na pewno mniejszą niż 125 mcg. Wiesz dawki usatala lekarz, ja bym 2 tygodnie zrobił off a potem zaczął od dawki 50 mcg i monitorował TSH co 6 tygodni lub częściej jakby pojawiały się negatywne objawy wskazujace na niedoczynność. Ale moja rada nie może być dla Ciebie żadną sugestią postępowania.
napisał/a: eliza42 2011-05-25 12:05
DJFAFA słuchaj odstawilam lek ,ale u mnie w Gnieznie nie ma ok endokrynologa,ktory poswiecil by mi swoj czas omowil ze mna wszystko co zrobic itp do tego 16 sierpnia mam jechac do szpitala na badania tzn celem podania jodu ,tez do nich dzwonilam opowiedziałam wszystko jednak Pani Docent ma duzo pacjentów i kiedy jej wszystko opowiedzialam to posłuchajcie tego co mi od ze mam Zmienic Krem wiec zrobiłam oczy gdyz co ma krem wspolnego z braniem euthoryxu masakra co sie dzieje kazdy patrzy tylko zeby chodzic prywatnie jednak nie kazdego stac na wizyty....wnioski z tego wychodza takie ze sami nieraz musimy decydowac o sobie w moim przypadku po prostu nie bede brac jeszcze przez kilka dni euthyroxu a pozniej wezme 50mg i bede zwiekszac do 100mg i zobacze jak bede sie czuc....
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-25 12:09
No nic innego doradzić nie możemy. Zasadniczo na takich podstawach powinien się znać lekarz rodiznny ale jak przyznają lekarze enokrynolodzy ich wiedza jest w tym temacie niewielka i tak jest że rodzinny boi się przepisać lewotyroksynę albo zmienić dawkowanie jak jest ku temu potrzeba jak w Twoim przypadku.
Pozdr.
napisał/a: eliza42 2011-05-26 12:37
DJFAFA SKONSULTOWAŁAM SIE DZIS Z LEKARZEM ENDO POWIEDZIAŁAM JEJ WSZYSTKO NAWET ZE NA WŁASNA REKE ODSTAWLAM LEK EUTHYROX WIEC KAZAŁA MI CAŁY CZAS BRAC EUTHYROX75 I NIC NIE ZWIEKSZAC GDYZ TAK JAK WCZESNIEJ MI PISALES WESZLAM W NADCZYNNOSC,JESTEM CIEKAWA ILE TERAZ POTRAFA FAZA W ,KTÓREJ POCZUJE SIE LEPIEJ POZDRAWIAM GORACO!!!!