Euthyrox i badanie krwi

napisał/a: Dave2913 2017-02-14 21:06
Witam, w związku z tym że mam niedoczynność tarczycy i przyjmowałem euthyrox 3 miesiące, po których miałem wykonać badanie krwi mam pytanie.

Otóż po przyjmowanym prawidłowo przez 3 miesiące euthyroxie wykonałem badanie krwi po 4 dniach nie przyjmowania leku. Wynik był taki sam a nawet wyższy niż przed rozpoczęciem leczenia. Tak, byłem dobrze przygotowany do badania.

Moje pytanie jest następujące - czy popełniłem kardynalny błąd robiąc badanie krwi po 4 dniach nie pobierania leku?
Czy to normalne że po kilku dniach poziom TSH wzrośnie do wartości jak sprzed leczenia, czy leczenie nie przyniosło skutków ?

Wiem, że powinienem zrobić badanie rano bez tabletki dzień po zakończeniu kuracji ale tak się złożyło, że nie mogłem.

Chodzi mi o to, że teraz gdy udam się do lekarza specjalisty to nie będziemy wiedzieli czy dawka leku była za słaba, czy dobra ale zrobiłem badanie po kilku dniach i nie wiemy do ilu mi obniżał poziom TSH.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-15 06:25
Te 4 dni w tym przypadku miały niewielki wpływ. Po pierwsze dlatego, że czas półtrwania l-tyroksyny wynosi 7-10 dni, więc ona jeszcze w Twoim organizmie była a dwa. TSH reaguje z opóźnieniem w stosunku do hormonów tarczycy i tak naprawdę to TSH to wynik sprzed 6 tyg.