Euthyrox czy letrox

napisał/a: malinka92zgr 2014-03-22 12:33
Zaczynają od samego początku, do tej pory brałam euthyrox 25, lekarz przepisał mi teraz 50. Niestety nie przewidział, że ciężko go znaleźć w aptekach i hurtowniach. Kontakt z lekarzem mam zerowy, jest tylko raz w miesiącu w przychodni, numer telefonu jest nieprawidłowy. W kilku aptekach zaproponowali mi zamianę leku na letrox. Czy wie ktoś może coś konkretnego na temat tego leku i czy mogę go zamienić bez żadnych obaw? Niestety kończą mi się leki, nie chcę też wydawać kolejnych pieniędzy na wizytę u endokrynologa, bo najzwyczajniej w świecie nie mam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-03-22 12:48
Część pacjentów lepiej znosi Letrox a część Euthyrox, ale dla 95% nie ma znaczenia, gdyż to ta sama substancja czynna.
Dziwne że nie ma Euthyroxu, przecież to dość powszechny lek i nigdy nie było kłopotów z jego dostaniem.
napisał/a: malinka92zgr 2014-03-22 13:24
Obdzwoniłam wszystkie apteki w moim mieście, albo już nie było, albo ktoś wykupił ostatnie opakowanie. Problemy mają z 50 i 100. Mi niestety potrzebna jest 50.
napisał/a: joannanr1 2014-03-22 14:03
Jeżeli masz w swoim mieście aptekę "Dbam o zdrowie" to są jeszcze dostępne 100 mcg , zamówić trzeba przez internet-odbiór w aptece.
W aptekach twierdzą ,że to przejściowe problemy z dostępnością.

http://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=euthyrox