Eurespal + Groprinosin a APAP

napisał/a: Alakhai 2010-12-14 14:24
Witam. Mam pytanie.. czy jak zażywam Eurespal (3 tabl dziennie) i Gropronosin (4 tabl dziennie) to mogę sobie wziąć APAP na zbicie gorączki, czy te leki się jakoś kłócą?

Mam niby zapalenie tchawicy, a wczoraj lekarka przepisała mi tylko Eurespal, no i Peter polecił mi też Groprinosin.. tylko nagle wczoraj gorączka mi wzrosła do 39 stopni (wczoraj nie zażywałem Groprinosinu), więc wziąłem APAP.. zastanawiam się jak to dzisiaj rozegrać.

Czy w ogóle przy zapaleniu tchawicy może być tak wysoka gorączka btw.? (39), czy po prostu lekarka musiała się pomylić?? dodam, że strasznie waliło mi serce wtedy i bolało od czasu do czasu.

PS: lekarki nie mogę się spytać, bo dzisiaj nie pracuje a prywatnego numeru nie mam... siły ruszyć się z domu też nie mam za bardzo:(
napisał/a: falco 2010-12-14 23:11
Leki te nie wchodzą wzajemnie w interakcje i można je łączyć bez większych przeszkód. Co do wysokiej gorączki sugeruje ona prawdopodobnie jakąś infekcję, bardzo możliwe że wdało się jakieś nadkażenie bakteryjne, ale tą sprawę trzeba by dokładniej zdiagnozować. Jeśli w/w lekarka jest ładna to proponuję się do niej wybrać jeszcze raz żeby zadecydowała czy dorzucamy do zestawu antybiotyk czy obejdzie się bez.