Estmar (Dessette,Novynette,Ovulastan, Mercilon) - opinie

napisał/a: userduser 2014-09-25 20:27
Cześć od jakiegoś czasu biorę tabletki Estmar 20 (Dessette,Novynette,Ovulastan, Mercilon to zamienniki w dawce 150+20). Jestem ciekawa jak wy je znosicie.
U mnie narazie występują bóle piersi i bardzo delikatne bóle podbrzusza. Mam nadzieję że te objawy miną z czasem..

Jak to jest/było u was?

PS. Odpowiadając napiszcie co brałyście/bierzecie ;)
napisał/a: krakers18 2014-09-30 20:41
ja brałam novynnette przez kilkanaście miesięcy (15) - wcześniej przez 4 lata yasmin. Po przejściu na novynette czułam się lepiej psychicznie, ale za to fizycznie dużo gorzej - wróciło owłosienie, bolesne mocne miesiączki i waga w górę.... piersi też mnie bardzo bolały.

Jak nie będziesz się dobrze czuła, zasuwaj do lekarza:) nie ma się co męczyć.
napisał/a: userduser 2014-09-30 20:54
Kończę już to pierwsze opakowanie i jak narazie ból piersi jest znacznie słabszy. Czuję tylko delikatne pobolewanie, ale i bez tabletek przez większą część miesiąca bardzo bolały mnie piersi, więc może taka moja natura, że jestem podatna pod tym względem..
Bardziej martwią mnie bóle podbrzusza. Nie są uciążliwe. To takie delikatne pobolewanie ale czy to normalne, a może coś jest nie tak?
Pewnie dowiem się na wizycie od lekarza, ale chciałam znać waszą opinię.. może miałyście tak samo :P

czekam na kolejne wypowiedzi ;)