Escpalle zażyte w 1 dniu miesiączki

napisał/a: Liddypool 2014-04-01 07:31
Hej piszę, bo bardzo się martwie prawdopodobieństwem zajścia w ciążę - mam 19 lat i napewno nie mogłabym pozwolić sobie na dziecko. W sobotę wieczorem bolało mnie podbrzusze i jajniki - na spodziewany okres - 29dzien cyklu, uprawiałam też seks z chłopakiem tego dnia dokładnie ok godz 24, pękła nam prezerwatywa i doszedł we mnie, rano dostałam spodziewaną miesiączkę. Mieliśmy problem ze znalezieniem lekarza który by przepisał lek w końcu się udało i zażyłam tabletkę ok 15 h po, po 5,5h miałam ogromne wymioty, do tego na drugi dzień wygląd krwi był zmieniony, była gęsta i były w niej skrzepy - czy może to być przyczyną zażycia tabletki, czy to że wymiotowałam 5,5h po przyjęciu escapelle może oznaczać, że jeszcze się nie wchłonęła, jakie są szanse że zajdę w ciążę, dodam, że okres jest dosyć skąpy, wcześniej przechodziłam zapalenie jajników. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
napisał/a: Wasztyl 2014-04-01 22:50
Spoko, wg mnie nie masz się czym "martwić" - zajście w ciąże z reguły nie jest takie proste chociaż los lubi być złośliwy ale w tym przypadku jest to raczej niemożliwe - po 5h substancja na 98% się wchłonęła.


Objawy o jakich piszesz - po tym preparacie - końskiej dawce hormonów - ogólnie nawet do 3 cykli mogą dziać się różne "heca" pt plamienia, okres wcześniej/później, uderzenia gorąca etc.

pozdrawiam
napisał/a: Liddypool 2014-04-02 07:31
Serdecznie dziękuję za odpowiedź, wybieram się do ginekologa, żeby z nim o tym porozmawiać, bardzo się martwię że mogłabym być w ciąży. Ale myślę pozytywnie. Ta odpowiedź na mój post jest dla mnie naprawde wsparciem, boje się mówić o tym mamie, a bardzo bym jej potrzebowała, ale wiem, że martwiłaby się gdyby się dowiedziała, możliwe że niepotrzebnie.