Escherichia coli w nosie, wcześniej pseudomonas aeruginosa

napisał/a: wsini 2015-04-01 19:17
Hej wszystkim!

serdecznie pozdrawiam wszystkich stałych bywalców oraz Petera, którego odpowiedzi pomogły mi już z pseudomonas aeurginosa oraz mycoplasma pneumonae.
Tym razem sprowadza mnie nowa infekcja. W wymazie z nosa wykryto eschirichia coli: wrażliwy na cefotaksym, oflaksacynę, ciproflaksacynę, gentamycynę.

Czy możliwe jest w takim przypadku zastosowanie szczepionki polyvaccinum mite?

Dodam że miesiąc wcześniej zakończyłem przyjmować broncho vaxom, który zacząłem przyjmować po tym jak wykryto w gardle streptococcus pneumoniae. Gardło obecnie czyste.
Podam jeszcze, że w okresie ostatnch dwóch lat kuracja przebiegła eliminując oprócz już wymienionych: chlamydia pneumoniae oraz streptococcus aureus.

Proszę o życzliwą odpowiedź
napisał/a: Peter 2015-04-02 14:02
Tutaj mogą mieć zastosowanie (do wyboru) 2 szczepionki - Uro-vaxom lub wspomniana Polyvaccinum w iniekcji. Ta druga byłaby bardziej korzystna ze względu na szerokie spektrum uodpornienia, a z postu wynika, ze łapiesz różne infekcje.
Oprócz leków trzeba zadbać o suplementy zapewniające właściwą pracę ukł. immunologicznego. Warto zadbać o spożywanie świeżych, wyciskanych soków. To łatwostrawna (właściwie nie wymagająca trawienia) masa owocowo-warzywna dostarczająca dużej ilości naturalnych witamin, mikroelementów i enzymów umożliwiających podjęcie skutecznej walki przez organizm z patogenami.
napisał/a: wsini 2015-04-06 17:53
Lekarz powiedział, że nie jest przekonany co do uro-vaxom, bo w ulotce jest napisane że ma zastosowanie w przypadku infekcji dróg moczowych i w przypadku infekcji w nosie może nie działać. Czy mam pójśc do innego lekarza?

Co sądzisz o szczepionce urivac?

Piję dużo soków wyciskanych od kilku miesięcy. Ponad miesiąc temu zakończyłem przyjmować broncho-vaxom. Może stąd osłabienie?
Czy organizm wzmocniony sokami i np immunoglukanem może zwalczyć sam infekcję escherichia coli ?


Dziękuję Ci bardzo Peter za odpowiedź.
napisał/a: Peter 2015-04-08 09:05
Urivac można spróbować.
Co do uro-vaxom - to nie jest lek wybiórczo "inteligentny", by tylko działał na bakterie E.coli w ukł. moczowym. To bzdura. Owszem, ta szczepionka jest wskazana do leczenia zakażeń ukł. moczowego spowodowanych E. coli (bo najczęściej one dotyczą ukł. moczowego), a nie dlatego, że szczepionka tylko tam działa. Każda szczepionka podana ogólnie stymuluje odporność ogólnoustrojowo, a nie w wybranych miejscach.
Natomiast co do szczepionek - może zadziałać lub nie. Skuteczność takich szczepionek to ok. 50%. Ale podkreślam, nie wynika z działania lub nie w danym "rekomendowanym" miejscu organizmu.
napisał/a: wsini 2015-04-16 10:43
Udało mi się uzyskać receptę od lekarza na szczepionkę uro-vaxom. Mam pytanie odnośnie jej dawkowania. Myślałem, że będzie to tak samo jak w przypadku Broncho-Vaxom, czyli 10 dni z przerwą 20 dniową. Jednak na ulotce jest napisane, żeby przyjmować go przez 90 dni , a przy leczeniu wspomagającym przez 10 dni. Jak ma przyjmować tę szczepionkę? Czy wspomagająco polecasz jakiś preparat w moim przypadku?
napisał/a: Peter 2015-04-20 15:41
Należy przyjmować przez 90 dni.
Wspomagająco sugeruję suplementy typu wit. C, wit. D3, cynk, selen, omega 3,6,9, chlorek magnezu.
napisał/a: wsini 2015-04-23 21:31
Peter fatalnie się czułem po tej szczepionce. Zrobiłem jeden dzień przerwy. Czy mam od początku rozpocząć kurację?
Czy tę szczepionkę mam przyjmować na czczo? Rozumiem, że mogę pić również tran, brać immunoglukan lub witaminę C albo esberitox?
napisał/a: Peter 2015-04-24 10:43
Nie, kontynuować. Na czym polegało to złe samopoczucie?
Tą szczepionkę przyjmuje się na czczo.
Przy szczepionkach nie podaje się dodatkowo immunostymulatorów typu esberitox, immunoglukan. Natomiast wskazana zdecydowanie wit. C w duych dawkach co najmniej 2-3 g dziennie najlepiej podzielone na 500mg co 2-3 godziny
napisał/a: wsini 2015-04-28 21:23
Generalnie powyższona temperatura do 38C, zaparcia bardzo duże osłabienie. Ostatnio również biegunka.
Zacząłem przyjmować Vit C 200mg kilka razy dziennie (bo taką miałem) i spadło osłabienie, natomiast temperatura utrzymuje się przez większośc dnia na poziomie 38C.

Mam też trochę inne pytanie. Co jakiś czas w różnych momentach pojawia się u mnie uczucie zimna, a następnie występują drgawki połączone ze szczękaniem zebów. Nie ma na to wpływu temperatura, bo zdarza mi się to również w pomieszczeniach. Do tej pory uznawałem to za coś zwyczajnego, jednak znajomy powiedział mi żebym o tym Tobie napisał.

Pojawia się u mnie również dosyć regularnie kłucie w lewym boku, które znajduje się nad nerką w pobliżu kręgosłupa. Konsultowałem to z lekarzem rodzinnym i nefrologiem jednak odesłali mnie z informacją że to prawdopodobnie nerw się zahaczył o jakiś kręg.
napisał/a: Peter 2015-04-29 14:53
Trochę za duża nietolerancja tej szczepionki. Byłbym za jej wycofaniem. Tak bywa przy szczepionkach doustnych.
Takie napady zimna mogą wynikać ze stresu, jak również problemów hormonalnych. Można przy najbliższej okazji zrobić szczegółowe badania hormonów tarczycy, jeśli nie było to robione. Rozumiem, że te reakcje były także przed przyjmowaniem szczepionki.

Co do kłucia (to bardzo niespecyficzna reakcja bólowa), najczęściej kojarzona z nerwobólem. Mogę zasugerować usg j. brzusznej.
napisał/a: wsini 2015-05-01 16:21
Kłucie oraz napady zimna zdarzały się regularnie jeszcze przed przyjmowaniem szczepionki. Peter co mam w takim razie wziąć w związku z infekcją e coli? Dodam, że przez pierwsze 10 dni stosowania szczepionki nie było wysokiej temperatury, a jedynie wzdęcia i znaczne osłabienie.
napisał/a: Peter 2015-05-04 10:27
Obecnie przyjmujesz szczepionkę, która ma pomóc w usunięciu lub opanowaniu problemu bakterii E. coli. Moim zdaniem powinieneś te objawy zgłosić lekarzowi. Wszystko wskazuje na to, że infekcja E. coli jest na tyle duża, że wymaga prawdopodobnie antybiotykoterapii. Zasada jest taka, jeśli w trakcie leczenia szczepionką pojawia się wysoka temperatura, to odstawia się szczepionkę, podaje antybiotyk zgodnie z antybiotykogramem i ponownie (po ustąpieniu objawów) kontynuuje szczepionkę.
Pozostaje jeszcze sprawa zgłaszanych biegunek, co może sugerować, że lepsza byłaby szczepionka iniekcyjna.