escapelle

napisał/a: poMocna2 2007-07-17 00:31
Okres powinnam dostac 12.07. Jednak uprawiałam seks analny dnia 13.07. Troche sie przestraszyłam,ze sperma mogla dostac sie do mojej pochwy dlatego poszłam do ginekologa. Polecił mi escapelle, ale zażyłam je po 68 godzinach od stosunku. Wczesniej nie mialam mozliwości. Tylko jedną tabletke. Nie wymiotowałam, tylko troche krecilo mi sie w glowie. Jednak teraz po kilu dniach zaobserwowałam,że mam powiększone gruczoły piersiowe tak jak nigdy nie miałam, a na okres się nie zanosi.

To moja żałosna historia:(
Czy to możliwe,że jednak jestem wciąży??????

Pomóżcie
napisał/a: millo1 2007-07-23 11:50
hej, moim zdaniem nie jesteś w ciąży. faktycznie dość późno wzięłaś escapelle, ale już sama sytuacja nie bardzo wskazuje na ciążę a przy połączeniu ze skutecznościa tej tabletki (nawet w trzeciej dobie 84% a tak pod koniec to pewnie jakieś 75-80%, to już w ogóle). bo tak:
- nie było wytrysku wewnątrz
- były to dni niepłodne (masz regularne cykle?)
- zażyłaś escapelle
moim zdaniem teraz Twoje objawy są wynikiem tej tabletki, bo to spora dawka hormonów. okres też może Ci się spóźnić jeszcze bardziej. ale powinnaś być spokojna. jeśli chcesz być pewniejsza, to wykonaj test. powinien być już wiarygodny (najlepiej jakbyś zrobiła w piątek, ale teraz już też będzie ok). głowa do góry! :)
napisał/a: DoGi114 2010-08-14 10:22
A więc mam pytanie, uprawialiśmy z dziewczyną seks bez zabezpieczenia na dzień przez jajeczkowaniem, dziewczyna wzieła tabletkę escapelle po 30h po stosunku, jakie są szanse na jej zadziałanie. Drugie pytanie dotyczy tego, iż chce ona zacząć brać plastry hormonalne czy nie ma żadnych przeciw wskazań? Trzecie, jeśli będzie miała krwawienia związane z tablętką a nie okresem to można je jakoś odróżnić? Czwarte wczoraj miała ostatni dzień płodny i znowu uprawialiśmy seks, czy escapelle mogła przesunąć cykl owulacji jeśli była wzięta już po jego rozpoczęciu?
napisał/a: wikam2 2010-08-15 17:32
1. Moim zdaniem szanse bez mała 100%-owe.
2. Znajdz w necie ulotkę plastrów i przeczytasz o przeciwwskazaniach. Podobne jak przy tabletkach.
3. W tej kwesti przestudiujcie ulotkę escapelle.
4. Escapelle mogła zagęscić sluz utrudniającym tym samy zycie plemników w pochwie.
napisał/a: marionetka12345 2011-01-03 15:44
Witam serdecznie!
Bardzo prosze o porade...
zazylam tabletke ESCAPELLE około 54h po stosunku... myślicie, że to zadziała...?
Minęło 5 godzin od zażycia tabletki i nie wymiotowałam, więc tabletka rozłozyła się już w organiźmie.. Tylko dlaczego ani nie boli mnie głowa, ani nie mam biegunki, ani nic???? Lekarz mowił, że w sumie wszystkie kobiety mają po tym takie dolegliwości... Czy możiwe jest, że ta tabletka po prostu nie była potrzebna czy raczej że komórka się już zagnieździła i tabletka nie działa...?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-03 16:30
Myślisz ze ktoś tu wróży z kuli czy zadziałała czy nie?
Co do dolegliwości nie wszyskie kobiety je mają jeżeli o to pytasz.
napisał/a: wikam2 2011-01-03 18:59
No dokładnie - jak wyżej.
Skąd ktokolwiek ma wiedzieć czy się zarodek zagnieździł czy też moze nie bo Ty nie masz skutków ubocznych?
Lekarz powiedział tak żeby Cię ostrzec - zapobiegliwie. Wcale nie musisz mieć żadnych doleglwiosci po jej zazyciu!!! Ponadto dopiero zobaczysz czekając na miesiączkę czy tabletka "namieszała" czy nie.
napisał/a: medifan 2011-01-05 21:59
Witam,

Dlaczego wszędzie powtarzany jest marketingowy slogan, że te tabletki działają przez utrudnienie zagnieżdżenia zarodka skoro wyniki badań zaprzeczają takiemu działaniu ? Rozumiem, że producent to pisze bo to zawsze napędzie więcej klientów, ale po co to powtarzać. Badania wskazują, że tabletka skuteczna jest w zasadzie JEDYNIE przed owulacją powodując jej opóźnienie. Wytrąca to oręż z ręki głosicielom tezy że to środek poronny. Jak widać nie i to nie tylko wobec aktualnej definicji poronienia. Producent pisząc niepotwierdzone badaniami tezy sam powoduje, że jego pigułki stały się celem ataku.
napisał/a: wikam2 2011-01-05 22:01
Daj link do badań.
napisał/a: medifan 2011-01-05 22:07
wikam napisal(a):Daj link do badań.



Proszę. Pierwszy z brzegu.

http[usuń to]//ec.princeton.edu/questions/ec-review.pdf

Niestety nie mogę wysłać linka normalnie więc maskuję.
napisał/a: wikam2 2011-01-05 22:14
Mam nadzieje, że coś poknociłam a nie, ze Ty podałeś link do "wypracowania" w obcym języku?
napisał/a: medifan 2011-01-05 22:20
Chyba złamałem jakąś regułę przez niedoczytanie regulaminu. Jeśli tak to przepraszam i proszę o usunięcie posta. Niestety nie mam czasu tłumaczyć tego tekstu ale to co mnie uderzyło po przeczytaniu to stwierdzenie, że zażycie już po owulacji praktycznie nie spowodowało zapobiegnięcia ciąży: 6 kobiet zaszło w porównaniu do 7 oczekiwanych. A w przypadku zażycia przed owulacją stosunek wynosił 0 do 13. Inne badania miały podobne wyniki. Autorzy raczej jednoznacznie stwierdzają, że takie pigułki nie są skuteczne po zapłodnieniu.