epilepsja a prawo jazdy

napisał/a: mspider 2007-07-06 19:39
W dziecinstwie leczylem sie na epilepsje. Niedawno calkowicie przestalem juz brac na to leki, poniewaz z wszelkich badan wynika, ze jestem juz zdrowy. Moje pytanie jest nastepujace. Czy i kiedy moge wsiasc za kierownice i rozpoczac kurs na prawo jazdy? Z gory dzieki za wszelka pomoc ;)

[ Dodano: 2007-08-07, 14:31 ]
nikt mi nie odpowie? ;(
napisał/a: nelshea 2009-11-07 05:19
ja tez bym chetnie poznala odpowiedz na to pytanie, planuje zrobic prawko na auta i tiry i dobrze by bylo wiedziec czy moge liczyc na to czy mam szukac innego zajecia
napisał/a: emileczka131 2010-03-13 10:10
witam wszystkich. mam wielką prośbę. piszę prace na temat epilepsji ponieważ jest to praca badawcza muszę przeprowadzić ankietę wśród epileptyków. jeśli ktoś miałby ochotę wypełnić taką anonimowa ankietę bardzo proszę o kontakt na maila lub na forum .z góry dzięki za pomoc
napisał/a: alimenciarzNIESCIGALNY 2010-03-13 11:11
Z prowadzeniem auta nie będzie problemu jeśli będziesz brał leki regularnie. Kierowcami są ludzie z padaczką, alkoholicy, narkomani i schizofrenicy. Żadna choroba nie dyskfalifikuje Cię od prowadzenia pojazdów mechanicznych jeśli się leczysz i masz odpowiednie badania przeprowadzone i w porządku działające zdrowie psycho-fizyczne.
napisał/a: krystian93 2010-03-14 19:23
kawuszczyn napisal(a):Z prowadzeniem auta nie będzie problemu jeśli będziesz brał leki regularnie. Kierowcami są ludzie z padaczką, alkoholicy, narkomani i schizofrenicy. Żadna choroba nie dyskfalifikuje Cię od prowadzenia pojazdów mechanicznych jeśli się leczysz i masz odpowiednie badania przeprowadzone i w porządku działające zdrowie psycho-fizyczne.


Choroba może nie dyskwalifikuje od prowadzenia pojazdów ale leki już mogą. Jeżeli będzie zażywał regularnie to nie będzie mógł jeździć (tzn jeździć będziesz mógł ale jak zabijesz kogoś a miałeś zakaz prowadzenia to już masz problem)
napisał/a: jolka28-76 2010-03-18 15:44
WITAM.Ja też jestem chora i prawo jazdy mam 15 lat Nikt mnie nie pytał czy jestem zdrowa czy nie tylko badali wzrok i czy odróżniam kolory. Przypuszczam że byłby problem gdybym powiedziała o tej chorobie.
napisał/a: zaba7402 2010-03-20 11:04
nelshea napisal(a):ja tez bym chetnie poznala odpowiedz na to pytanie, planuje zrobic prawko na auta i tiry i dobrze by bylo wiedziec czy moge liczyc na to czy mam szukac innego zajecia

mam pytanie czy w tej chorobie konieczna jest dbanie o dużą dawke magnezu ?
napisał/a: jolka28-76 2010-03-20 14:13
mnie nigdy żaden lekarz nie mówił aby magnez tylko witaminę b6 a magnez biorę bo jestem maniakiem kawy a ona go wypłukuje i biorę 2 tabletki dziennie.Odnośnie prawka lekarka mi zapowiedziała że nie można go mieć mimo że od 5 lat nie mam ataków . Ja mam prawko terminowe bo noszę okulary i poszłam do okulistki a ona zapytała czy na coś choruję jak jej powiedziałam wysłała mnie do neurologa( resztę papierkow wypełnia jej mąż) i nic nie załatwilam więc poszłam do innego lekarza któremu nic nie powiedziałam o chorobie i wszystko załatwione w maju kończy mi się znów prawko i też tak samo załatwię
napisał/a: jozef2 2010-03-22 12:11
witam mam epi (od 3 lat nie mam atakow) i chce zrobic prawko a kompletnie nie wiem od czego zaczac czy musze isc najpierw do neurologa ? mogłby ktos wytłumaczyc od poczatku do konca jak to załatwic
napisał/a: dom400 2014-12-04 08:42
ja uważam że ktoś z padaczką jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale i dla innych kierowców




nauka jazdy Wesoła - http://www.strefa-l.pl/
napisał/a: malami191 2015-03-10 10:27
Padaczki można także zostać po wypadku, świetnie obrazuje cały mechanizm a także rodzaj napadów padaczkowych ten art: http://www.forumneurologiczne.pl/artykul/napady-padaczkowe-po-urazach-glowy/16231.html
generalnie każdy uraz głowy może mieć poważny wpływ na nasze zdrowie.