Epiduo i Aknemycin (swędzenie, zaczerwienienie)

napisał/a: anggie112 2014-10-05 18:13
W piątek udałam sie do dermatologa i zostały mi przepisane:
- Epiduo do stosowania wieczorem co dwa dni a po dwóch tygodniach codziennie wieczorem na CAŁĄ TWARZ.
- Aknemycin płyn do stosowania codziennie rano punktowo.
Więc w piątek wieczorem zastosowałam Epiduo na twarz a rano cała twarz była bardzo czerwona oprócz czoła mimo że czoło też smarowałam i strasznie swędziała, ledwo sie powstrzymywałam od drapania. Swędzenie jest do dzisiaj. Zdaje se sprawe że Epiduo podrażnia (z wlasnej wiedzy, ulotki i dermatolg powiedziała). Ale w ulotce jest napisane o małym podrażnieniu a moja skóra była BARDZO czerwona prawie jak rak. I to swędzenie jest bardzo nasilone aż trudno mi spać. Czy to jest normalna reakcja czy już uczulenie lub coś w tym stylu? Z gory dziekuje.

Zapomniałam dodać że swędzeniu i zaczerwienieniu towarzyszyło uczunie goraca na twarzy/rozpalenia chociaż dzisiaj to uczucie nie jest az tak mocne.
napisał/a: anggie112 2014-10-06 17:25
Dzisiaj już jest dobrze. Przyczyną był zapewne fakt użycia Epiduo bezpośrednio po umyciu twarzy (ponoć trzeba odczekać 20-30minut po umyciu aż skora wytworzy ochronna warstwe i dopiero wtedy uzyc Epifduo) i fakt że zamiast jednego ziaremka grochu użyłam wieksza ilosc żelu Epiduo. Wczoraj wieczorem posmarowałam twarz kremem Rosaliac (innego nie bylo a twarz tak swedziala ze musialam uzyc czegos) .
Dzisiaj bede znowu nakladac epiduo ale mniejsza ilosc i po 20 min po umyciu twarzy. Jutro dam znac czy znowu skora bedzie tak podrazniona czy nie.
Pozdrawiam.
napisał/a: anggie112 2014-10-07 13:25
Nadal skóra swędzi jednak ale troszke mniej. Chyba musi sie skora przyzwyczaic dlatego na poczatku mam uzywac Epiduo co dwa dni. Rano posmarowalam sie kremem pol godz po Aknemycimie.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-10-09 20:02
Witaj
Spróbuj smarować kremem Alantan plus jeżeli jest pieczenie.
Na początku kuracji często występują reakcje odwrotne do oczekiwanych, aknemycin ma w składzie etanol który wysusza delikatnie skórę. Jeżeli objawy nadal będą występowały udaj się do dermatologa aby zmienił kurację.

Pozdrawiam
napisał/a: anggie112 2014-10-10 09:42
Na szczęście teraz to podrażnienie aż takie mocne nie jest wiec chyba nie bede musiala zmieniac kuracji. A ten Alantan zakupie. Ale tak spytam czy go używać tylko jak podrażniona skóra czy moge go codziennie stosować jak krem? Dermatolog powiedziała o Cetaphilu żeby kupić.. Ta emulsje myjaca i dermoprotektor ale wg mnie za droga cena, juz za te rzeczy na recepte 80 zl ponad doszlo a pozatym sa tansze odpowiedniki. Dlatego wlasnie pytam czy zamiast kremu (mimo iż mam w domu) można uzyc Alantanu?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-10-10 11:47
Witam, spróbuj Alantanu, kosztuje ok. 7zł a jest również skuteczny
napisał/a: anggie112 2014-10-12 09:10
Użyłam EpiDuo w czwartek. Dzisiaj znowu użyje. Do wczoraj skóra mocno swędziała. I w końcu kupiłam Alantan Plus. Wieczorem posmarowałam. Po paru minutach leciutko zapiekło ale nie jakoś drastycznie. A dzisiaj już nic nie swedzi. :) Dzisiaj posmaruje Alantanem Plus tak pół godz po epiduo.
napisał/a: anggie112 2014-10-13 14:43
No niestety wczoraj jak uzylam alantanu plus pol godz po epiduo to skora troche piekla i rano czerwona jak za pierwszym razem. Wiec rano znowu alantan plus dalam pod podklad i niestety na to swedzenie przy epiduo nie pomoglo. Jak swedzialo tak swedzi skora nadal.
napisał/a: rameczka89 2014-11-28 15:09
To, że trochę swędzi po Epiduo to normalne, przerabiałam to ale to nie jest powód żeby zmieniać lek na inny - tak od razu. Trzeba przeczytać ulotkę i trochę dziwi mnie że lekarz o tym nie uprzedził. Epiduo to dobry lek ale trzeba go używać od początku do końca:)