EOZYNOFILE 43,4 %

napisał/a: ANETAKILARSKA 2011-09-10 11:42
Witam wszystkich i Proszę o jakąkolwiek odpowiedz bo ZWARIUJĘ !!!!!!

Wyniki krwi mojej 8-letniej córki ;

krwinki białe WBC -9,3
Krwini czerw RBC 4,19
hemoglobina -12,4
hematokryt 39,3
WSKAŻNIKI CZERWONOKRWINKOWE
MCV-94
MCHC-31,6
MCH-29,6
RDW-12,9
płytki krwi PLT -316
MPV-9,9
ROZMAZ(POMIAR AUTOMATYCZNY)
wart.b NEUT -2,17
% NEUT -23,30
wart.b LYMPH -2,75
% LYMPH -29,50
watr.b MONO -0,40
% MONO -4,30

wart b. EO ----3,92
% EO --- 42,1


wart.b BASO -0,07
% BASO -0,8
wart.b LIC -0,13
% LIC -1,4
ROZMAZ WYKONANY MANUALNIE
SEGMENTY -18
EOZYNOFILE-46
LIMFOCYTY-35
MONOCYTY-1

LAMBIE W KALE----WYNIK UJEMNY
KAŁ NA PASOŻYTY (1OZN)
torb.pierwotniaków NIEOBECNE
jaja pasożytów NIEOBECNE

Od lekarza dostałam kolejne skierowania na badania kału i krwi na POZIOM P/CIAŁ NA GLISTĘ LUDZKĄ.ale i skierowanie do poradni hematologicznej....Moja córka nie ma żadnych obiawów na pasożyty....żadne bóle brzucha ,biegunki czy wymioty....nic co mogło by wskazywać na chorobę....dodam jeszcze że poszłam do lekarza czysto prolfilaktycznie z inną sprawą a wyszło takie COŚ....Powiem szczerze że bardziej boję się hematologa bo oczywiście zakładam najgorsze...błagam powiedzcie mi coś cokolwiek ,nawet nie wiem o co spytać....dopiero w poniedziałek jedziemy do hematologa by ustalić termin wizyty,...czy moja Córka może w/g czekać na badania z takimi wynikami?
napisał/a: opilek 2011-09-10 15:23
Proszę wkleić wyniki jeszcze raz, razem z normami laboratorium, w którym było robione badanie.

U dzieci często reakcja eozynofili jest nasilona, wystarczy zakażenie pasożytnicze, alergia, oczywiście konsultacja z hematologiem jest wskazana. Czy w domu są jakieś zwierzęta, jeśli tak, czy były regularnie odrobaczane?

Warto powtórzyć (min. 3 próbki) badanie kału na obecność pasożytów. Zakażenie nie musi być objawowe.
napisał/a: ANETAKILARSKA 2011-09-13 11:43
jest to powtórny wynik...jak widać zmiany są niewielkie...termin do hematologa mamy na 20 pażdziernika.Nie umiem znaleźdź żadnego hematologa dziecięcego PRYWATNEGO w woj.śląskim.czekam jeszcze na wyniki z krwi na przeciwciała glisty ludzkiej , które postanowiłam zrobić w innym laboratorium....dla poróniania też i morfologię z rozmazem...zobaczymy jak to będzie wyglądać i działamy dalej...
co do zwierząt ; mamy kotkę FAKT---długo nie była odrobaczana ale kotka nie wychodzi wogóle z domu od kilku długich lat i chomika ,mieliśmy też żółwia który 2 m-ce temu zdechł hmmmm...
napisał/a: opilek 2011-09-13 21:35
Alergeny kocie są jednymi z silniejszych, chomiki też uczulają. Córka nie kicha, nie ma zaczerwienionych/spuchniętych powiek?

Niestety przy takich wynikach konieczna jest konsultacja hematologa i wykluczenie poważniejszych przyczyn.
Może konsultacja w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii??
napisał/a: ANETAKILARSKA 2011-09-13 22:29
właśnie do tego szpitala jesteśmy zarejestrowani ale dopiero na 20 październka...co znaczy "poważniejszych przyczyn " ? Corka nie ma żadnych obiawów jakiejkolwiek choroby... Faktycznie kicha często rano nawet kilka razy ale przez cały dzień żadnych dolegliwości...czy alergia może ujawniać się tylko rano?...kot śpi razem z córką .
napisał/a: opilek 2011-09-14 10:17
Jak najbardziej poranne kichanie może być objawem alergii, czy to na roztocza, czy właśnie na naskórek/sierść kota.
Najprostszym testem byłoby tymczasowe oddanie kota na min. 3 tygodnie, dokładne odkurzenie pokoju córki i wykonanie po tych 3 tygodniach morfologii.

Poważniejsze przyczyny, to już choroby, które wymagają intensywnego leczenia - chłoniak Hodgkina, choroby tkanki łącznej, nie chcę Pani niepotrzebnie straszyć, z resztą fakt, że córka czuje się dobrze skłania mnie ku reakcji alergicznej na kota.

Poza tym w ostatniej morfologii liczba erytrocytów jest przy dolnej normie dla ośmiolatki, w połączeniu z dość dużym MCV sugerują niedobór kwasu foliowego.
napisał/a: ANETAKILARSKA 2011-09-15 11:46
Witam.Zrobiłam kolejne badania i znowu to samo...czekam jeszcze na poziom p/ciał na glistę ludzką ale badanie trwa długo i muszę czekać 10 dni robiczych...
szczerze powiem ...Uspokoił mnie Pan i bardzo dziękuję za rzeczowe informacje....do tej pory myślałam o najgorszym bo jeśli naprawdę okaże się że to alergia to chyba kogoś ustrzelę ...Postanowiłam pójść za Pana radą i usunąć kota na jakiś czas z domu ...Córka dziś rano znów kichała...Czy tak wysoki poziom eozynofili może być przy- alergii?...moja doktor powiedziała że jeśli miałabybyć to alergia to Karolina powinna być spuchnienta od stóp do głów ...?
Dodaję jeszcze raz....Córka nie ma żadnych objawów jakiejkolwiek choroby....wręcz mogę stwierdzić że ma za dużo energii...
Czy choroby które Pan wymienił mogą być bezobjawowe? Jakie badania zleci mi hematolog....czy właśnie On może stwierdzić że to alergia czy poprostu wykluczy (mam nadzieje) inne choroby...? A może udam się do alergologa? Mam mętlik w głowie....

A dodam jeszcze że Córka to zadeklarowana wegetarianka i nie je wędlin!!! Czasem uda mi się w nią wcisnąć kotleta z kurczaka bądź szchabowego , ale wędlin ,kiełbaska,parówka -ZAPOMNIJ MAMO!!!!! to samo z warzywami...zjada jedynie ogórek zielony i paprykę czerwoną.Ogólnie straszny niejadek rozpieszczony w zamian za to ma zakaz na słodycze od zawsze..(oczywiście coś zawsze słodkiego dziabnie)....Podstawowy jej rytułał śniadaniowy i kolacjowy to kanapka z żółtym serem bądź tosty z serem..Co najlepsze jak na dziecko mało jedzące wygląda jak zdrowa ośmiolatka ,zgrabna ,wysoka panienka...
napisał/a: opilek 2011-09-15 17:59
Hematolog rozpatrzy różne przyczyny wysokiej eozynofili, jakie badania zleci w pierwszej kolejności, nie wiem, najprawdopodobniej oznaczone będą przeciwciała p/ wirusowi EBV, diagnostyka obrazowa - usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej, badanie ogólne moczu i ewentualnie reszta badań w zależności od uzyskiwanych wyników.

Choroby hematologiczne mogą na początku przebiegać bezobjawowo.

Pediatra córki ma rację, przy alergii na sierść/naskórek kota najczęściej dotknięta osoba szybko i ostro reaguje - opuchnięte powieki, lejący katar, kichanie, ale czasami alergia objawia się właśnie tylko takim kichaniem. Tymczasowa nieobecność kota to jeszcze za mało, trzeba b. solidnie odkurzyć mieszkanie, zmienić pościel córki, kocie alergeny są mocno uczulające (nawet jak nie ma już jakiś czas kota).

Sugeruję poczekać z wizytą u alergologa aż rozpocznie diagnostykę hematolog, chyba, że znają Państwo dobrego alergologa i mogą zasięgnąć porady, zaszkodzić nie zaszkodzi.
napisał/a: ANETAKILARSKA 2011-09-17 14:16
TOKSOKAROZA
i tak po kolejnej wizycie już u innego pediatry mamy następną droge do przebycia.W poniedziałek kolejne kłucie i kolejny tydzień wyrwany z życia.Wszystko co piszą o toksokarozie -Pasuje- miejmy nadzieję że wykryliśmy świństwo w miarę szybko i nie będzie powikłań....Jeśli to jest to ?!
napisał/a: opilek 2011-09-17 17:38
Jeśli badanie poziomu przeciwciał IgM i IgG potwierdzą toksokarozę, to wreszcie będzie rozpoznanie (proszę tylko pamiętać, że podwyższone IgE mogą utrzymać się jeszcze kilka miesięcy po zakończeniu kuracji).

Przy utajonej postaci rokowanie jest dobre.
napisał/a: ANETAKILARSKA 2011-09-21 11:24
Witam.mam wyniki na p/ciała glisty ludzkiej.Czy mogę prosic o interpretację bo kurcze nie pisze czy jest czy nie ?!

Rozmaz z krwi met.schiligna (ICD-9 : C32)

Gran.pałeczkowate 2 % 3 - 6 L

Gran.segmentowane 43 % 25 - 60

Gran.kwasochłonne 7 % 1 - 5 H

Limfocyty 48 % 25 - 50



Z góry dziękuję za odp.
napisał/a: ANETAKILARSKA 2011-09-27 15:46
Toksocara canis

Przeciwciała w kl.IgG ........................ 0,51 NTU

wynik ujemny; poniżej 9


więc znowu jestem sama na pustyni...... ;(
czy macie jakiś pomyśł?