Engystol, 7 miesięczniak- do p. Petera

napisał/a: edde 2015-02-08 20:25
Witam
Mój synek ma 7 miesięcy, szczepimy indywidualnym schematem pojedyńczymi szczepionkami ze względu na mioklonie we wcześniejszym wieku oraz niechęć do szczepionek skojarzonych. Chciałabym zaszczepić go również na pneumokoki i w związku z tym mam pytanie do pana Petera:
1. czy lepiej podać teraz Prevenar czy zaczekać do 3 lat i zaszczepic Pneumo23? synek nie będzie chodził do żlobka natomiast ma starszą siostre, co prawda 10 letnia i nie chorującą często
2.Ponieważ synek ma skłonności do wysypek /pokarmowe, jest na piersi plus zupki robione w domu/ oraz ze względu na wcześniejsze wskazania neurologiczne chciałabym go przygotować do tego szczepienia. Czy w wieku 7 mscy mogę mu podawać Engystol i w jakich dawkach? A może coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2015-02-09 15:23
Jeśli siostra nie choruje, pani i partner też, to nie widzę zagrożenia. Jak do tych 3 lat nie będzie problemu z pneumokokami, to też nie widzę sensu szczepienia.
Engystol można podawać tak 1/2 tabl 2 razy dziennie przez 4-6 tyg. Poza tym wskazana wit. C, wit. D3.
napisał/a: edde 2015-02-09 15:38
Bardzo dziękuję za odpowiedż i serdecznie pozdrawiam.
napisał/a: dario1984 2015-03-31 10:11
najpierw rzetelnie zapoznaj się z ulotkami i z tym czy w ogóle warto szczepić...
napisał/a: edde 2015-03-31 20:36
Zapoznaję się nie tylko z ulotkami ale również z wynikami badań klinicznych i bazą Vaers.
:)