Endometrioza - vademecum

napisał/a: Olenkaa 2014-12-27 22:29
Moja znajoma zmaga się z endometriozą i z tego co mi mówiła łagodzi te dolegliwości krem z naturalnym progesteronem.
napisał/a: qbat9 2015-01-12 15:04
Witam mam takie pytanie
w 2006 urodziłam dziecko przez cesarkę . Pod koniec 2009a na początku 2010 miałam jeden miesiąc okres obfitszy przez dwa dni , 3 dni kolejne normalne , a w kolejnym mieiącu normalny, jakiś innych zmian nie zauważyłam i tak było przez kilka miesięcy na zmianę, w sumie może 4 miesiące bo później miałam ciażę pozamaciczną (specjalnie na to nie zwróciłam uwagi stwierdziłam , że tak może ma być , aż do teraz ., ponieważ w pażdzierniku znowu jeden dzień obfity reszta w normie , listopad normalny, grudzień dwa dni obfite , 3 dzień normalny -skapy, 4-5 -plamienie). Czy to mogło miec wpływ na pozamaciczną? Owulacja była z prawej strony a zatrzymało się po lewej jajowodzie , który nie został usunięty ale niekiedy odczuwam , że boli może to przed okresem. Jak to się może mieć do ewentualnego bobaska o którego chciałabym się postarać . Może ktoś coś poradzić ? Prosze i dziekuję . Pozdrawiam
napisał/a: karinka500 2016-01-28 13:49
witam, ja też mam problem z endometriozą po cc.Mam silne bóle przy miesiączkach,bóle kręgosłupa i guzek w prawej pachwinie który był konsultowany u chirurga (robione było usg jamy brzusznej) i powiedział że to endometrioza i zaproponował usunięcie poprzez laparoskopię.Proszę powiedzcie mi czy ginekolog poprzez usg przezpochwowe może stwierdzić endometrioze? Bo już całkowicie zgłupiałam. Wczoraj byłam u ginekologa na usg i stwierdził ze ten guzek to endometrioza i widzi to w usg.Dał mi Visanne ale po przeczytaniu ulotki i opinii nie zdecyduję się go brać.Co lepsze visanne czy laparoskopia?
napisał/a: henryk_saw 2016-02-03 12:22
A jak ja miałam bóle i wyczuwalne zgrubienie to na usg powiedzieli, ze to mała przepuklina. Teraz jak tak czytam to też się nad tym zastanawiam.
napisał/a: qbat9 2016-02-03 14:09
nie wiem dziewczyny ale ja kiedyś usłyszałam od lekarza , ze endometriozę można tylko wybadać za pomocą laparoskopii , żadne usg nie pokaże , ale od laparoskopii też mogą się robić zrosty . Wieć już nie wiem . powodzenia w diagnostyce
napisał/a: wikam2 2016-02-03 14:17
Oglądałam w ub. tygodniu program gdzie kobieta miała ogromne bóle brzucha. Nie pamiętam na co chorowała - okazało się, że coś z jelitami ale podejrzewano też endo. Zdziwiło mnie, ze ta dolegliwość może wywyłoywać (ew!) aż takie bóle!!!
napisał/a: aronia85 2016-03-25 15:27
Hey kobitki,ja tez mam podejrzenie endometriozy.Mialam torbiel 5cm,jestem juz z 4miesiace po laparo,biore aktualnie 3opakowanie i ostatnie Visanne.Czuje sie po tabletkach bardzo dobrze.Wkrotce ide do gina na konsultacje,ale mam pytanie..
Dzis bylam u internisty po skierowanie na morfologie i zapomnialam sie go zapytac czy jak biore Visanne to moge ja zrobic,czy moze wyniki beda inne niz gdybym Visanne nie brala.Pomozcie,bo nie wiem czy smialo moge sie kluc czy moze nie...
Pozdrawiam
napisał/a: tt76 2016-03-30 19:06
aronia85 - spokojnie. jestem na visanne i badam normalnie krew
napisał/a: jadzika2t 2016-05-11 17:51
witajcie, też cierpię na to cholerstwo i czasami jak pęka pęcherzyk to ból nie z tej ziemi..
napisał/a: tt76 2016-06-03 19:09
Witam,
mam pytanie dot torbieli endometrialnej w związku z wyplatą świadczenia, której mi odmówiono. Posiadam polisę na życie z dodatkowa opcja " na wypadek nowotworu". Zawiera numeratywnie wymienione rodzaje nowotworów objętych ochroną, głownie złośliwe, ale również dwa łagodne. W tym "nowotwór łagodny jajnika po leczeniu chirurgicznym".

Własnie jestem po pobycie w szpitalu i operacji (laparotmia), podczas której usunięto mi dwie torbiele endometrialne z obu jajników. Wczesniej nie miałam nawet mialam pojęcia o "szcześliwym" posiadaniu endometriozy. Do szpitala polożyłam się z uwagi na widoczny w badaniu USG duży guz jajnika, powodujący od niedawna mocne skórcze i bóle.

Ubezpieczania odmówiła mi wyplaty świadczenia. Twierdzą, ze guz endometrialny to nie łagodny nowotwór, wbrew temu czego upewniałam się u conajmniej trzech lekarzy.

Z definicji podanej w polisie czytam że, "Nowotwór łagodny to - nowotwór zbudowany z tkanki zróżnicowanej i dojrzałej, ograniczony do tkanki macierzystej, który nie powoduje naciekania sąsiednich tkanek i niepowodujący przerzutów odległych. Rozpoznanie musi zostać potwierdzone badaniem histopatologicznym przeprowadzonym przez Lekarza onkologa lub Lekarza histopatologa. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie Nowotwór łagodny jajnika, po leczeniu chirurgicznym"

MOJE PYTANIE BRZMI: czy guz endometrialny, który mi wycięto spełnia definicję nowotworu łagodnego jajnika ??? bo to że jestem po leczeniu chirurgicznym nie ulega wątpliwości.... Zastanawiam sie bowiem nad odwołaniem od decyzji firmy ubezpieczeniowej.

Uprzejmie proszę jakiegoś specjalistę od tkanek lub endo o opinię. Przeszukałam w tym celu cały Internet i nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

pozdrawiam serdecznie wszystkie posiadaczki "ENDO"!
napisał/a: magpin490 2018-10-20 00:59
Witaj. Czy udało Ci się uzyskać jakieś informacji. Też chciałbym zgłosić do ubezpieczenia zabieg wyciecia Endometriozy.
Jesli możesz mi coś podpowiedzieć będę wdzięczna.
napisał/a: magpin490 2018-10-20 01:00
Witaj. Czy udało Ci się uzyskać jakieś informacji. Też chciałbym zgłosić do ubezpieczenia zabieg wyciecia Endometriozy.
Jesli możesz mi coś podpowiedzieć będę wdzięczna.