endometrioza powrót

napisał/a: ANIBAST 2012-06-13 18:15
Witam 2 kwietnia miałam usuniętą endometriozę na macicy, miałam dwa razy czyszczona ranę bo zrobił mi się wysięk, mimo wszystko szybko przestało mnie boleć aż dwa tygodnie temu zaczęło mnie boleć w tym samym miejscu co miałam endometriozę dodatkowo dostałam miesiączkę w połowie cyklu wczoraj byłam u lekarza stwierdził on że jest tam stan zapalny i przepisałam terapię hormonalną . Czy jest możliwe by tak szybko się ta choroba odnowiła i co najważniejsze mam pracę gdzie dość dużo dźwigam czy nie zaszkodzi mi to jak będę nosić dość ciężkie rzeczy. Z góry dziękuje za odpowiedź
napisał/a: ~Anonymous 2012-06-14 18:02
zgłaszałaś lekarzowi, że dźwigasz? Wiesz na pewno o tym, że NIE POWINNAŚ (mi lekarz powiedział, że do 3-ech miesięcy mam się nie przemęczać)!
Co do "odnowienia" się choroby- nie sądzę aby w tak szybkim czasie dolegliwości wróciły. Bardziej skłaniałabym się ku temu, że rany się nie goją jak powinny.
Jeżeli chodzi o wcześniejszy okres- ja też po laparoskopii miałam dwa cykle skrócone... jeden nawet bardzo, a teraz mam cykl bezowulacyjny i coś mi się przedłuża... Myślę, że organizm musi wrócić do normy, a hormony powinny się uregulować same bądź za pomocą tabletek.

Myślę, że po pierwsze....nie możesz dźwigać jeszcze przez jakiś czas.
Po drugie..zastosuj zalecenia lekarza i bierz hormony.
Po trzecie...zgłoś w pracy, że nie możesz dźwigać jeszcze przez jakiś czas tym bardziej, że rana Ci się co chwilę odzywa..