egzema

napisał/a: basiakacperka 2011-07-19 18:08
Witam.Mieszkam w UK urodzilam tutaj synka.Synek ma teraz obecnie 1,5 roku.W wieku 2 miesiecy synek mial stwierdzona egzeme,od tamtego czasu zmagam sie z ta dolegliwoscia.Skora robi sie miejscami sucha..nie leczona peka i krwawi..Bylam wielokrotnie u lekarza GP przepisywali rozne masci na bazie parafiny ktore wogole nie pomagaja jak i rowniez do kapieli (jesli bedzie potrzeba to wszystkie wymienie).Rok temu pojechalam do dermatologa angielskiego to pani przepisala dla niego Elocon to jest masc na bazie sterydow,kazala tylko miejscowo uzywac...skora po tej masci wrocila do normalnego stanu na dluzszy czas ale wszystko wraca z powrotem.Synek nie spi mi po nocach,krzyczy,placze bo wiadomo go swedzi.Przy drapaniu ma cale cialko jakby w bablach ktore sie rozlewaja nie sa niczym wypelnione.Bylam dzis u lekarza to nic mi nie przepisali normalnie totalna olewka,jestem zdruzgotana,nie wiem co mam robic.Prosze o jakikolwiek punkt zaczepienia.Dziekuje
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-07-22 13:04
Witam Panią. Jeżeli to możliwe, z chęcią przeczytam, jakie maści stosowała Pani dotychczas i przede wszystkim ILE, tzn. jak często i jak długo smarowała Pani nimi synka. Proszę pamiętać, że ECZEMA (egzema to zapis fonetyczny) jest chorobą (nazwijmy to "kondycją skóry") na całe życie, więc proszę się nie dziwić, że żadne leczenie nie pomaga raz na zawsze. Podstawą zwalczania objawów jest sumienna pielęgnacja skóry. Jeżeli ma Pani jakieś pytania, służę. Pozdrawiam
napisał/a: basiakacperka 2011-07-22 19:08
[attachment=2:24qcw8u0]P1000589zm.jpg[/attachment:24qcw8u0][/img]
kostasz napisal(a):Witam Panią. Jeżeli to możliwe, z chęcią przeczytam, jakie maści stosowała Pani dotychczas i przede wszystkim ILE, tzn. jak często i jak długo smarowała Pani nimi synka. Proszę pamiętać, że ECZEMA (egzema to zapis fonetyczny) jest chorobą (nazwijmy to "kondycją skóry") na całe życie, więc proszę się nie dziwić, że żadne leczenie nie pomaga raz na zawsze. Podstawą zwalczania objawów jest sumienna pielęgnacja skóry. Jeżeli ma Pani jakieś pytania, służę. Pozdrawiam

Oto masci,parafiny jakie stosowalam u synka...EPADERM-parafina (uzywam w tym momencie) zostawia skore miekka ale podraznienie nie znika (dostalam rowniez ubranko rajtuzki i gore z bandazu,kazali nakladac ok 1cm grubosci,smarowac cale cialo do kapieli jak i rowniez po kapieli),do kapieli oilatum,balsam oilatum junior,mydlo oilatum i plyn do kapieli oilatum,oilatum krem,dipro base,hydrocortisone 1% i 0,5%,elocon,dactakort i fucibet na paluszki,hydromol krem i parafina.Planuje w najblizszym czasie zrobic testy alergiczne dla mnie i 2 moich bobaskow test z krwi jak i rowniez kompleksowe badania w Polsce u alergologa i dermatologa.Na dzien dzisiejszy nie mam zadnego pomyslu co moglo by pomoc,slyszalam,ze sok z kaktusa aloe vera cos pomaga i emolium krem barierowy ale nie chce uzywac bez kosultacji z lekarzem.Dolanczam rowniez zdjecia jak to wszystko wygladalo...
napisał/a: basiakacperka 2011-07-22 19:19
kostasz napisal(a):Witam Panią. Jeżeli to możliwe, z chęcią przeczytam, jakie maści stosowała Pani dotychczas i przede wszystkim ILE, tzn. jak często i jak długo smarowała Pani nimi synka. Proszę pamiętać, że ECZEMA (egzema to zapis fonetyczny) jest chorobą (nazwijmy to "kondycją skóry") na całe życie, więc proszę się nie dziwić, że żadne leczenie nie pomaga raz na zawsze. Podstawą zwalczania objawów jest sumienna pielęgnacja skóry. Jeżeli ma Pani jakieś pytania, służę. Pozdrawiam

Dodam jeszcze,ze parafiny byly uzywane za kazdym razem po kapieli 2-3 razy dziennie.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-07-23 23:28
Szczerze przyznam, jestem pod wrażeniem ilości specyfików, jakie Pani stosuje. Nie chcę być źle zrozumiany, bardzo dobrze, że je Pani stosuje. Czy mam rozumieć, że codziennie stosuje Pani wszystkie w/w środki i nie widać żadnej istotnej poprawy? Proszę wybaczyć, nie bardzo zrozumiałem, o co chodziło w stwierdzeniu "ubranko rajtuzki i gore z bandazu,kazali nakladac ok 1cm grubosci" ? Czy chodzi o to że nakłada Pani grubą warstwę parafiny a następnie zawija Pani bandażem? Na jak długo? Gdzie Pani mieszka? Z jakiego ujścia jest woda w kranach? Co do emolium i aloe vera to nie powinny zaszkodzić, choć dużej poprawy też bym nie oczekiwał. Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: basiakacperka 2011-07-24 08:59
kostasz napisal(a):Szczerze przyznam, jestem pod wrażeniem ilości specyfików, jakie Pani stosuje. Nie chcę być źle zrozumiany, bardzo dobrze, że je Pani stosuje. Czy mam rozumieć, że codziennie stosuje Pani wszystkie w/w środki i nie widać żadnej istotnej poprawy? Proszę wybaczyć, nie bardzo zrozumiałem, o co chodziło w stwierdzeniu "ubranko rajtuzki i gore z bandazu,kazali nakladac ok 1cm grubosci" ? Czy chodzi o to że nakłada Pani grubą warstwę parafiny a następnie zawija Pani bandażem? Na jak długo? Gdzie Pani mieszka? Z jakiego ujścia jest woda w kranach? Co do emolium i aloe vera to nie powinny zaszkodzić, choć dużej poprawy też bym nie oczekiwał. Pozdrawiam serdecznie.

Witam.Te wszystkie srodki byly wczesniej uzywane gdy widzialam,ze nie ma poprawy.Na dzien dzisiejszy uzywam tylko Epaderm.Tak,chodzi o to,ze nakladalm gruba warstwe 1cm Epaderm potem zakładalam ubranko (cale ubranko zrobione jest z bandazu grubo tkanego a na oko widac,ze to zwykłe rajtuzki i bluzeczka).Stosowalam to na poczatku,synek mial zalozony na noc a na dzien byl normalnie ubrany.
Mieszkam w UK na poludniu Londynu.Mysle,ze tu chyba do sedna doszlismy bo ja podejrzewalam,ze to moze byc od wody,aczkolwiek kiedy kupie nowe ubranko to musze najpierw wyprac w proszlu dla dzieci bo inaczej dostaje wysypki.
Czy w takim badz razie moge zmienic na Emolium krem i do kapieli????I czy powinnam mu podawac wapno na swedzenie?Dziekuje.
napisał/a: ~Anonymous 2011-07-24 09:34
Musi Pani wyeliminowac to na co maluszek jest uczulony..W naszym przypadku byly to zapachowe kosmetyki i proszki.. Rowniez probowalismy roznych kremow, oilatum do mycia dziecka rowniez byl nieodpowiedni..W koncu lekarz(dodam, ze ja tez mieszkam w UK) przepial nam Emollient Cream firmy Cetraben, ktorego takze uzywalam do mycia dziecka oraz krem ze sterydami, ktorego staralam sie raczej nie uzywac. Do prania stosowalam proszek ECOVER.. Musi pani dobrze nawilzac skore dziecka, nie kapac go za czesto(1/2 razy w tygodniu) i nie przegrzewac. To ubranko z bandazu na noc moze powoduje to, ze dziecku jest za cieplo? A to jeszcze dodatkowo podraznia skore..
napisał/a: basiakacperka 2011-07-24 15:26
Edunia50 napisal(a):Musi Pani wyeliminowac to na co maluszek jest uczulony..W naszym przypadku byly to zapachowe kosmetyki i proszki.. Rowniez probowalismy roznych kremow, oilatum do mycia dziecka rowniez byl nieodpowiedni..W koncu lekarz(dodam, ze ja tez mieszkam w UK) przepial nam Emollient Cream firmy Cetraben, ktorego takze uzywalam do mycia dziecka oraz krem ze sterydami, ktorego staralam sie raczej nie uzywac. Do prania stosowalam proszek ECOVER.. Musi pani dobrze nawilzac skore dziecka, nie kapac go za czesto(1/2 razy w tygodniu) i nie przegrzewac. To ubranko z bandazu na noc moze powoduje to, ze dziecku jest za cieplo? A to jeszcze dodatkowo podraznia skore..

Witam,wlasnie problem w tym,ze ja nie wiem na co on uczulony jest,piore w proszku FAIRY jak i rowniez plyn do plukania dla dzieci z atestem.A czy ten Emolient mozna kupic bez recepty?Zamowilabym sobie w polskiej aptece w UK..warto sprobowac.Lekarze nie sa skorzy do pomocy i sie dziwia ze nic nie pomaga a jednak nie kazda skora jest taka sama,dodam ze mamy plesn w domu i prawdopodobnie tez moze byc wynikiem tego (mieszkanie niedlugoi bedzie zmieniane)A czy to moze powodowac tez mleko bo podaje mu Aptamil 1+.
napisał/a: ~Anonymous 2011-07-24 19:48
To moze w sumie byc wszystko.. Bardzo ciezko jest znalezc winowajce.. Moze to faktycznie woda albo plesn? Moj maly byl uczulony miedzy innymi na proszek Fairy.
Emollient cream przepisal nam lekarz i zawsze dostawalismy na recepte, wiec chyba tylko na recepte mozna dostac.. Ja smarowalam synka najpierw malutka warstwa masci ze sterydami tylko na mocne zmiany i na to jeszcze wklepywalam spora warstwe Emolllient(tak mi lekarz kazal) Nawilzalam skore 2/3 razy dziennie i rzadko kapalam. Masc ze sterydami tylko raz dziennie max 5 dni.. Musze przyznac, ze bylam zaskoczona super efektem juz po pieciodniowej tej kuracji..Potem uzywalam sterydowej masci juz tylko wtedy gdy pojawila sie paskudna plama.. Dzis synek ma 3,5 roku i egzema nam juz nie dokucza i nawet mozemy juz uzywac normalnych kosmetykow.. Mam nadzieje, ze u Was tez szybko minie i ze w koncu uda Wam sie dobrac wlasciwy krem i znalezc winowajce :)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-07-25 02:24
basiakacperka Szczerze polecam Pani zmianę mieszkania, grzyb i złej jakości woda mogą być głównymi winowajcami. Poza tym podpisuję się pod w/w składnikami i polecam.
napisał/a: basiakacperka 2011-07-25 14:04
kostasz napisal(a):basiakacperka Szczerze polecam Pani zmianę mieszkania, grzyb i złej jakości woda mogą być głównymi winowajcami. Poza tym podpisuję się pod w/w składnikami i polecam.

Dziekuje za odpowiedz.niedlugo bedziemy sie juz przeprowadzac i bede zamawiac te masci w/w.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-07-27 23:58
Proszę dać znać, czy coś się zmieni, dla wspólnego dobra warto wiedzieć, czy podejrzenia były słuszne.